Mławianka wywiozła trzy punkty z Łowicza

Od porażki zmagania w rundzie wiosennej grupy pierwszej III ligi rozpoczął Pelikan Łowicz. Podopieczni trenera Pawła Jakóbiaka przegrali w niedzielę na swoim boisku z rewelacyjnym beniaminkiem Mławianką Mława 1:2 (1:1). Pokonani z 23 punktami na koncie zajmują 12 miejsce w ligowej tabeli. Mławianka awansowała zaś na piątą pozycję.

Kiedy w 19. minucie Kacper Falkowski pokonał bramkarza gości wydawało się, że łowiczanie mecz wygrają, tym bardziej, że mieli okazje bramkowe. Tuż przed końcem pierwszej połowy goście doprowadzili jednak do wyrównania.

W 62 minucie wynik spotkania ustalił Maciej Rogalski skutecznie egzekwując rzut karny. Ostatnie 20 minut miejscowi grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Kamila Łojszczyka. W najbliższa sobotę (11 marca) Pelikan zmierzy się na wyjeździe z Legią II Warszawa.

Pelikan Łowicz – Mławianka Mława 1:2 (1:1)
Bramki: Kacper Falkowski 19 – Mateusz Sobotka 43, Maciej Rogalski 62 – karny

Pelikan: Wlazłowski – Dwórzyński (80′ Garnysz), Pomianowski, Łojszczyk, Kacperski (70′ Czeczko) – Pawlicki (75′ Borkała), Sójka, Falkowski, Woliński – Sołtysiński, Grądzki.