Klęska Lechii Tomaszów w Mławie

Od falstartu rozpoczęła tegoroczne granie o ligowe punkty Lechia Tomaszów Mazowiecki. W sobotnim meczu 19. kolejki zespół trenera Mateusza Milczarka przegrał w Mławie z beniaminkiem ligi, miejscową Mławianką aż 0:6 (0:2). Gospodarze bezlitośnie wykorzystali wszystkie błędy tomaszowian, a klasą dla siebie byli: zdobywcy czterech bramek Michał i Mateusz Stryjewscy.

To właśnie jeden z nich otworzył wynik meczu w 14. minucie. Wcześniej dwie dobre sytuacje do zdobycia bramki miała Lechia, ale nie potrafiła ich wykorzystać. Jedenaście minut przed przerwą Mławianka podwyższyła na 2:0. W polu karnym faulowany był Odilon, a jedenastkę zamienił na bramkę Maciej Rogalski. Po przerwie gospodarze dołożyli do swojego dorobku jeszcze cztery trafienia, z czego trzy były dziełem braci Stryjewskich.

Najbliższe dwa mecze Lechia zagra na własnym stadionie. W środę (15 marca) o 15:00 zmierzy się w zaległym pojedynku ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki, a cztery dni później (niedziela – 19 marca, 12:00) podejmie Legię II Warszawa.

Mławianka Mława – Lechia Tomaszów 6:0 (2:0)
Bramki: Michał Stryjewski 14, 68, Mateusz Stryjewski 85, 90, Maciej Rogalski 34-karny, Odilon 73

Lechia: Awdziewicz – Lewiński, Cyran, Dunajski, Mikołajczyk (77′ Pecyna) – Kaproń (77′ Cieślik), Szymczak, Myszka (72′ Sutor), Amroziński (65′ Bąk), Snopczyński – Morenkov