Rezerwy ŁKS Łódź pokonały Legionovię

Po raz trzeci w rundzie wiosennej trzecioligowe rezerwy ŁKS Łódź zgarnęły komplet punktów. W sobotę podopieczni trenera Marcina Matysiaka wygrali na swoim boisku z Legionovią Legionowo 3:2 (2:0). Było to 11 w tym sezonie ligowe zwycięstwo łodzian i czwarte na własnym boisku. ŁKS II ma na koncie już 37 punktów i poważnie liczy się w walce o awans do II ligi.

Gospodarze, z zawodnikami z kadry pierwszej drużyny, wyszli na prowadzenie w 20 minucie po golu Macieja Śliwy. Ten sam zawodnik podwyższył wynik meczu na 2:0 tuż przed przerwą. Na początku drugiej połowy czerwoną kartką upomniany został Mikołaj Gibas z Legionovii, a chwilę potem na 3:0 podwyższył Dawid Kort. I wtedy zakończyło się strzelanie łodzian, bo do głosu doszli goście. Najpierw Dawida Arndta pokonał Szymon Wiejak, a potem Patryk Koziara skutecznie egzekwując rzut karny.

ŁKS II Łódź – Legionovia Legionowo 3:2 (2:0)

Bramki: Maciej Śliwa 20, 43, Dawid Kort 49 – Szymon Wiejak 65, Patryk Koziara 82 – karny

ŁKS II: Arndt – Tutyskinas (46′ Radziński), Ślęzak, Łabędzki (58′ Nowacki), Wszołek – Balongo (90′ Dynel), Glapka (68′ Goncalves), Koprowski, Kort – Śliwa, Biel (68′ Tosik).