Zwycięska bramka Jana Jaszczaka

Omega Kleszczów pokonała Skalnik Sulejów 1:0 (0:0) w sobotnim spotkaniu 30. kolejki IV ligi łódzkiej. O wygranej drużyny Jacka Berensztajna zdecydowała przepięknej urody bramka zdobyta przez Jana Jaszczaka. Kleszczowski zespół zrewanżował się tym samym za porażkę z jesieni w Sulejowie 0:3. To dziesiąta wygrana Omegi w bieżącym sezonie.

O pierwszej połowie meczu trudno cokolwiek napisać oprócz tego, że się odbyła. Obie drużyny skupiły się na obronie własnej bramki, a sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo. Bezbramkowym remisem pachniało do 63. minuty. Wtedy na uderzenie z ponad trzydziestu metrów zdecydował się Jan Jaszczak. Potężny strzał zaskoczył Oskara Sadowskiego. Po strzeleniu bramki Omega starała się dowieźć zwycięstwo do końca. Skalnik najlepszą sytuację do wyrównania miał w ostatniej akcji. Błąd popełnił Kacper Załęski, który zbyt krótko wybił piłkę z własnego pola karnego. Ta wróciła w szesnastkę, a po zamieszaniu podbramkowym odbiła się od poprzeczki i wyszła na aut. Gospodarze mieli duże szczęście.

Omega Kleszczów – Skalnik Sulejów 1:0 (0:0)
Bramka: Jan Jaszczak 63

Omega: Paweł Wiśniewski – Mateusz Roczek (74′ Lenarczyk), Niedbała, Ociepa, Michalak – Załęski, Pieniążek, Stolarczyk, Paweł Kowalski (59′ Jaszczak), Bąkowicz (82′ Jarosław Brylikowski) – Miarka (59′ Marcin Brylikowski)

Skalnik: Sadowski – Majsak (85′ Turewicz), Majewski, Biernacki (79′ Leśniczuk), Kmita – Kos (68′ Dutkiewicz), Witczak, Yoshioka, Puchalski, Szlaski – Szafrański