Bezcenna wygrana Warty z Olimpią

W rozegranym w środowe popołudnie na sieradzkim stadionie MOSiR meczu 30. kolejki grupy pierwszej III ligi miejscowa Warta, zmierzyła się z Olimpią Zambrów i pokonała rywala 1:0 (0:0). Dla obu ekip walczących o uniknięcie spadku do IV ligi było to arcyważne spotkanie. Sieradzanie mają teraz na koncie 29 punktów, a zambrowianie 31.

Pierwsza połowa była wyrównana, a najlepszą sytuację na gola mieli goście. Seweryn Michalski z Warty główkował tak niefortunnie, że niewiele brakowało, a piłka wpadłaby pod poprzeczkę bramki Kamila Miazka. Ten jednak końcami palców przerzucił ją nad poprzeczką.

W 54. minucie gospodarze strzelili gola. Seweryn Michalski wykorzystał rzut karny, podyktowany przez sędziego za faul w polu karnym na Piotrze Mielczarku. Jak się potem okazało był to jedyny gol w tym meczu.

Warta Sieradz – Olimpia Zambrów 1:0 (0:0)
Bramka: Seweryn Michalski 54-karny

Warta: Miazek – Borcuch, Michalski, Lis, Mielczarek (70′ Lewandowski) – Kraśniewski, Koreeda, Filipiak (76′ Sionkowski), Piela – Pawłowski, Kręcichwost (90+3).