Porażka Widzewa na zakończenie sezonu

Beniaminek piłkarskiej ekstraklasy Widzew Łódź pożegnał sezon porażką na własnym boisku. Podopieczni Janusza Niedźwiedzia przegrali z walczącą o uniknięcie spadku kielecką Koroną aż 0:3 (0:2). Dzięki wygranej kielczanie utrzymali się w elicie. W sobotę do I ligi spadła Wisła Płock, która przegrała na wyjeździe z Cracovią 0:3. Dla łodzian była to 15 porażka, a szósta z rzędu na własnym boisku.

Trudno rozpisywać się o meczu, który wszyscy chcieliby jak najszybciej zapomnieć. Widzew, podobnie jak w poprzednich spotkaniach, sprawiał wrażenie jakby myślał już o wakacjach. Goście już w 5. minucie objęli prowadzenie po golu Dawida Błanika. Na pięć minut przed przerwą bramkarza Widzewa strzałem głową pokonał Piotr Malarczyk. Wynik meczu ustalił natomiast w 60 minucie Jakub Łukowski. Wygrana gości jak najbardziej zasłużona. Łodzianie zupełnie zawiedli około 17 tysięcy swoich fanów, którzy pożegnali zespół Janusza Niedźwiedzia gwizdami.

Widzew Łódź – Korona Kielce 0:3 (0:2)
Bramki: Dawid Błanik 5, Piotr Malarczyk 40, Jakub Łukowski 60

Widzew: Ravas – Zieliński (46′ Miloś), Żyro (46′ Letniowski), Szota, Kreuziegler, Nunes (46′ Hansen) – Cigankis, Stępiński, Shehu (89′ Zawadzki), Pawłowski – Terpiłowski (78′ Ignacy Dawid).