AKTUALNOŚCI
LKS Mierzyn zagra w klasie okręgowej

GKS Chojne, o czym informowaliśmy, mimo wygranego meczu barażowego z LKS Mierzyn nie zagra w przyszłym sezonie w klasie okręgowej. Zespołem, który zajmie miejsce drużyny spod Sieradza, będzie właśnie dawny czwartoligowiec z gminy Rozprza. To już oficjalna informacja, którą potwierdziliśmy w Łódzkim Związku Piłki Nożnej. 


tomadex wszystko dla kibica

LKS Mierzyn zagra najprawdopodobniej w grupie drugiej (piotrkowskiej), co spowoduje kosmetyczne przesunięcia w pozostałych grupach. Z pewnością o tym poinformujemy.

Subskrybuj
Powiadom o

25 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Yarpen
11 miesięcy temu

Ogólnie zgadzam się z tym że bałagan jaki zrobił związek z tymi rozgrywkami jest stanowczo za duży. Powinny być zmiany i to natychmiastowe. Jednak ja jestem za tym aby wrócić do tej płynnej strefy spadkowej. To dużo bardziej sprawiedliwy system niż ten z tymi bezsensownymi przesunięciami między okręgami. Nie wiem jak by kombinować z tą sztywna strefą, to tam tych przesunięć się nie uniknie, a właśnie te przesunięcia to największe zło tego systemu. Taki system z płynną strefą istnieje i będzie istniał we wszystkich 3 i 4 ligach. I jakoś tam wszyscy się z tym godzą i rozumieją to że… Czytaj więcej »

Zizuza
11 miesięcy temu

Czaro, zasypałeś tak konkretnymi i celnymi argumentami że pozostaje się tylko w 100% zgodzić.
Jedynie związek tego nie widzi. Ale trzeba mieć nadzieję że ustalą tak spadki w klasie A by na kolejny sezon pozostało 112 drużyn.

Czarek
11 miesięcy temu

Do Obserwator Wiem o tym że pojawiają się tu komentarze które doskonale punktują potknięcia i kompromitacje związku jeśli chodzi o styl prowadzenia rozgrywek. Jednak mam dziwne wrażenie graniczące z pewnością, że nawet jeśli do związku docierają te głosy, to nie przynoszą one żadnego efektu. Po prostu związek jest głuchy na podpowiedzi jak i na głosy niezadowolenia. Mam pytanie ile osób napisało e-mail do związku by zakomunikować że obecny system jest zły i wypadałoby przeprowadzić reorganizację? Tylko w ilości jest siła, może wtedy w związku zapaliła by się lampka ostrzegawcza. Jeszcze słowo o rezygnacji GKS-u Chojne, jasne że mogli to zrobić… Czytaj więcej »

Czarek
11 miesięcy temu

Do kibic Sam widzisz że tego bałaganu można było uniknąć poprzez reorganizację systemu rozgrywkowego. Można opracować go tak by wprowadzić ten system z ośmioma grupami klasy A i klasy B (po dwie na okręg) i ustalić tak by awansem premiowane były dwie pierwsze drużyny. Jeśli chodzi o strefę spadkową, to są dwie opcje: – albo „płynna strefa spadkowa” która zależna jest od spadków z wyższych lig. Co jak zauważyłeś może doprowadzić do nierównomiernych spadków. Ale całkowicie likwiduje problem z koniecznością przesuwania drużyn do innego okręgu. – albo „sztywna strefa spadkowa” gdzie ilość miejsc w strefie jest ustalona i nie powinna… Czytaj więcej »

Obserwator
11 miesięcy temu

O kompromitacji związku w ostatnim miesiącu było bardzo dużo tutaj napisane więc też radzę sprawdzić. Ale to co odwalił Chojne to kompletna żenada. Jak już było wspomniane dobrze wiedzieli na co się piszą biorąc udział w barażach. Ba, przecież rok temu spadli z okręgówki więc mają jeszcze większe obeznanie w temacie kosztów jakie generuje okręgówka. A kara być dla nich powinna, nawet degradacja do B klasy. Polecam również sprawdzić regulamin w którym jest o karze finansowej.

1 3 4 5