Dłutów gromi i awansuje

Wysoka wygrana na wyjeździe, przy remisie GKS-u Ksawerów z Iskrą Dobroń, dała piłkarzom GLKS Dłutów upragniony awans do V ligi jeszcze na kolejkę przed zakończeniem rozgrywek. Rywalem dłutowian była Burza Pawlikowice.

Mecz rozpoczął się od zdecydowanej przewagi przyjezdnych.W 10. minucie gry, po faulu na Przemku Miszczaku, rzut karny zamienia  na bramkę Jacek Strzelec. Po kolejnych pięciu minutach jest 2:0. Uderzeniem z 18 metrów popisał się Zbigniew Witkowski. W 18. minucie Dłutów wygrywa już 3:0, po trafieniu Michała Wieczorka. Na następną bramkę czekaliśmy do 40. minuty. Wtedy to zawodnik Pawlikowic odbił piłkę ręką na linii bramkowej za co otrzymał czerwoną kartkę. Rzut karny ponownie wykorzystał Jacek Strzelec. Wynikiem 4:0 kończy się pierwsza połowa meczu.

Na drugą połowę meczu GLKS Dłutów wychodzi z dwoma zmianami i rozpoczęło się świętowanie awansu.
Kolejne bramki strzelali:
5:0 – 60 minuta Mariusz Malinowski
6:0 – 65 minuta Bartosz Sendal
7:0 – 75 minuta Kamil Borowiec
8:0 – 80 minuta Mariusz Malinowski
9:0 – 85 minuta Adam Skiba

Wynikiem 9:0 kończy się mecz wieńczący awans na jedną kolejkę przed końcem sezonu do V ligi. Równo z ostatnim gwizdkiem sędziego strzelają korki od szampana i trener Zdzisław Leszczyński fruwa do góry niesiony rękoma zawodników.

Źródło relacji: glksdlutow.futbolowo.pl