Adrian Malicki pogrążył Drzewicę

Niesamowite emocje towarzyszyły walce o utrzymanie w piotrkowskiej klasie okręgowej. Gerlach Drzewica musiał zdobyć punkt w Moszczenicy i do 90. minuty utrzymywał korzystny dla siebie remis 1:1. W doliczonym czasie gry drzewiczan pogrążył Adrian Malicki.

Przed ostatnimi spotkaniami po 31. punktów miały na swoim koncie zespoły: Szczerbiec Wolbórz, KS Poświętne i Gerlach Drzewica. W najgorszej sytuacji był zespół z Drzewicy, który w dodatkowej tabelce między trzema drużynami miał najgorszy bilans spotkań i musiał walczyć o przynajmniej jeden punkt na boisku mistrza klasy okręgowej. W 30. minucie goście objęli prowadzenie po samobójczym trafieniu. Taki wynik utrzymał się do 78. minuty. Wówczas wyrównał Adrian Malicki. Remis dawał utrzymanie Gerlachowi gdyż w Grabicy wysoko przegrywał KS Poświętne. W doliczonym czasie gry Malicki dał jednak znać ponownie o sobie i Włókniarz wygrał 2:1. Ten wynik oznacza degradację dzielnie walczącego Gerlacha do klasy A.