Skierniewiczanie mistrzami getbolu

W rozegranych w Szczecinie mistrzostwach Polski w Getbolu, czyli mini piłce nożnej tytuł mistrza Polski w kategorii U-9 wywalczył zawodnik Widoku Skierniewice Krzysztof Janus, a wicemistrzem został Damian Makuch.

W Szczecinie rozegrano pierwsze oficjalne mistrzostwa Polski 9 i 10-latków w getbolu, czyli mini piłce nożnej. W getbolu rywalizuje ze sobą tylko dwóch zawodników, na małym boisku. Małe bramki i plac gry sprawiają sporo trudności, ale właśnie dzięki temu dzieci uczą się techniki.

W pierwszych mistrzostwach Polski w getbolu rywalizowało około 100 zawodników z 12 klubów. Wśród 9-latków bezkonkurencyjni okazali się młodzi zawodnicy rocznika 2002 Widoku Skierniewice.

Mistrzem Polski w getbolu 9-latków został Krzysztof Janus, który w finale pokonał swojego klubowego kolegę z Widoku – Damiana Makucha. Czwarte miejsce w rywalizacji zajął inny młody gracz Widoku – Kacper Karasek.

W rywalizacji rocznika 2001 najlepsi okazali się młodzi piłkarze Lechii Gdańsk, którzy zajęli wszystkie miejsca na podium.