Luciążanka Przygłów w klasie A

W barażowym spotkaniu o awans do piotrkowskiej klasy A zmierzyły się dziś na boisku w Woli Krzysztoporskiej Luciążanka Przygłów (trzecie miejsce w grupie I klasy B) i Zapał Krzętów (trzecie miejsce w grupie II). Lepsi okazali się piłkarze z Przygłowa, wygrywając 2:0 (1:0). Dla Luciążanki to pierwszy w historii awans do klasy A.

Przez pierwsze 30. minut lepiej grali piłkarze Zapału Krzętów. Luciążanka umiejętnie się broniła, a szczęście dopisywało bramkarzowi z Przygłowa Łukaszowi Godlewskiemu. W 41. minucie sędzia spotkania Krzysztof Jakubowski podyktował rzut karny dla Luciążanki. Jedenastkę pewnie wykorzystał Kamil Sudra. Była to jedyna bramka pierwszej połowy. Zapał po przerwie zerwał się do ataków, nie udało się jednak zdobyć wyrównującej bramki. Piłkarze z Krzętowa po pierwszym kwadransie wyraźnie opadli z sił i Luciążanka zaczęła dyktować warunki na boisku. W 74. minucie decydujący cios zadał Zapałowi Daniel Jaworski. Do końca spotkania nic się już nie zmieniło i podopieczni Narcyza Kordowiaka mogli świętować awans do klasy A. Gratulujemy.

Luciążanka Przygłów – Zapał Krzętów 2:0 (1:0)
Bramki: Kamil Sudra 41-karny, Daniel Jaworski 74.