Piotrków: I runda Pucharu Polski

W czasie weekendu rozegrano pierwszą rundę Pucharu Polski na szczeblu okręgu piotrkowskiego. Mecze te oficjalnie zainagurowały sezon 2011/2012 w OZPN Piotrków. Do najciekawszej konfrontacji doszło w Brudakach.

Miejscowy Emik (zespół niezrzeszony w rozgrywkach) podejmował spadkowicza z klasy A – Motor Bujniczki. Gospodarze prowadzili już 4:1, ale Motor doprowadził do dogrywki. Ta nie przyniosła rozstrzygnięcia (remis 5:5) i sędzia zarządził rzuty karne. Lepiej wykonywał je zespół z Bujniczek.
Do drugiej rundy awansowały dwa zespoły, które nie są zrzeszone. Są to Zryw Woźniki i LZS Sulejów. Niespodziewanie odpadł zespół złożony z najlepszych zawodników grających w Amatorskiej Lidze Piłki Nożnej w Piotrkowie. Amatorzy prowadzili już 2:0 lecz nie wystarczyło to do wygranej. Luciążanka Przygłów zdobyła w drugiej połowie trzy bramki i to ona zagra w drugiej rundzie. Na uwagę zasługuje także wygrana RKS Rzeczyca. Dla tego klubu z powiatu tomaszowskiego był to pierwszy, historyczny mecz. Podopieczni Mariana Gajewskiego pokonali 5:3 LKS Mroczków.

Oto wyniki:
Zryw Woźniki – Astoria II Szczerców 4:2 (4:0)
GKS Rogi – Zapał Krzętów 1:3 (1:1)
Kiełbikowa Strzecha – Start Niechcice 3:8 (1:5)
Koguty Komorniki – BG Sport Bąkowa Góra – nie odbył się, brak badań u zawodników Kogutów
Emik Brudaki – Motor Bujniczki 5:5 (4:4) – karne 4:5
LZS Sulejów – IKS Inowłódz 3:1 (2:0)
RKS Rzeczyca – LKS Mroczków 5:3 (3:1)
Błękitni Chabielice – Orzeł Wola Wiązowa 1:6 (0:3)
Victoria Woźniki – Start Lgota Wielka 0:3 (0:0)
Amatorzy Piotrków – Luciążanka Przygłów 2:3 (1:0)
Mecze II rundy zostaną rozegrane w czasie najbliższego weekendu.