Czartoria wygrywa z Czarnymi

W drugim letnim sparingu Czartoria Ręczno (piotrkowska klasa B) zaprezentowała się dużo lepiej niż przed tygodniem. Piłkarze z Ręczna pokonali na wyjeździe spadkowicza z okręgówki – Czarnych Rozprza 2:0 (1:0). Bramki zdobyli: Kamil Misztela i obchodzący w dniu rozgrywania meczu swoje 19. urodziny – Adam Wagner.

Czartoria od początku sprawiała lepsze wrażenie i zasłużenie wygrała niedzielny sparing. W pierwszej połowie obie ekipy oddały dużo strzałów, ale tylko jeden z nich znalazł drogę do siatki. Autorem bramki na 1:0 był Kamil Misztela, który wykorzystał znakomite prostopadłe podanie Łukasza Karlińskiego i w sytuacji „1 na 1” z bramkarzem Czarnych otworzył wynik spotkania. Gospodarze mogli szybko odpowiedzieć, ale zawodnik Rozprzy dośrodkowując z rzutu rożnego trafił w poprzeczkę. Czartoria w drugiej połowie stworzyła sobie mnóstwo okazji do podwyższenia wyniku, ale Czarnym dopisywało szczęście i długo przegrywali tylko jedną bramką. W 55. minucie sędzia nie uznał bramki strzelonej przez Tomka Wagnera odgwizdując pozycję spaloną. Bramkarz Czarnych w kilku sytuacjach popisał się znakomitym refleksem m. in po strzale głową Kamila Miszteli, który uderzał po dokładnym dośrodkowaniu Sebastiana Strzelczyka z rzutu wolnego. Golkiper spadkowicza z okręgówki popełnił jednak fatalny błąd w 78. minucie kiedy to przepuścił piłkę po strzale Adama Wagnera z ostrego kąta w krótki róg. Zawodnik Czartorii ukoronował tym samym swój dobry występ w niedzielnym spotkaniu, a jednocześnie sprawił sobie miły prezent na urodziny.

Czarni Rozprza – Czartoria Ręczno 0:2 (0:1)
0:1 Kamil Misztela (24. min, asysta Łukasz Karliński)
0:2 Adam Wagner (78. min, bez asysty)

W 44. minucie Grzegorz Żak obronił rzut karny wykonywany przez zawodnika z Rozprzy.

Czartoria: Grzegorz Żak – Ernest Czerkies, Tomasz Kabziński, Sebastian Strzelczyk, Tomasz Żak II – Adam Wagner, Bartłomiej Skowron, Kamil Ślusarczyk, Łukasz Karliński – Tomasz Wagner, Kamil Misztela.