Bełchatów – Lech Poznań 0:3

Trzy bramki Artjomsa Rudnevsa dały wygraną Lechowi Poznań w ostatnim meczu 3. kolejki Ekstraklasy. „Kolejorz” wygrał w Bełchatowie 3:0 (0:0), a dla podopiecznych Pawła Janasa był to zimny prysznic po efektownej wygranej nad Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Poniżej relacja live, którą dla Państwa przeprowadziliśmy ze stadionu w Bełchatowie.

PGE GKS Bełchatów – Lecha Poznań 0:3 (0:0)
Bramka:
Rudnevs (51′, 57′, 62′)
Żółta kartka:
Baran – Henriquez

Składy drużyn:
PGE GKS:
Sapela – Popek, Lacić, Szmatiuk, Fonfara – Zbozień (73′ Mysiak), Baran, Kosowski, Bożok (81′ Sawala), Nowak – Żewłakow (68′ Wróbel).
Lech:
Kotorowski – Wojtkowiak, Djurdjević, Wilk (72′ Tonev), Murawski, Stilić, Rudnevs, Wołąkiewicz, Injac, Możdżeń (85′ Kamiński), Henriquez.

1′ – Pierwsza akcja Lecha, Rudnevs główkuje minimalnie niecelnie.
5′ – Bełchatów blisko strzelenia gola. Żewłakow po rzucie rożnym główkuje w poprzeczkę.
10′ – Wilk uderza z 20 metrów, Sapela końcami palców wybija na róg
14′ – Kolejny korner dla Lecha. Jak na razie ciekawy mecz z lekką przewagą gości.
15′ – Kapitalny strzał Stilicia z 18 metrów, ale minimalnie niecelny
16′ – Kolejna akcja Lecha, wymiana piłki między Rudnevsem a Wilkiem, strzał tego drugiego blokują bełchatowianie
18′ – znakomita odpowiedź PGE GKS, kontra prawą stroną, uciekł Kosowski, zagrał płasko do Nowaka, ten nie przejął, ale do odbitej przez lechitów piłki dopadł Żewłakow i z 16 metrów strzelił po ziemi, minimalnie niecelnie
21′ – Akcja Lecha lewą stroną, Możdżeń zagrywa wzdłuż linii pola bramkowego, do odbitej piłki dopada Rudnevs, ale nie trafia czysto w futbolówkę i Sapela bez problemu łapie piłkę.
27′ – Znów gorąco pod bramką GKS. Możdżeń dośrodkowuje z prawej strony, ale Rudnevs mija się z piłką.
28′ – Rzut wolny dla GKS z 20 metrów. Kosowski strzela płasko, ale obok bramki
30′ – Znów świetna kontra prawą stroną w wykonaniu Kosowskiego, wrzutka w pole karne na nogę Dawida Nowaka, ale ten zamiast do bramki strzela nad poprzeczką.
34′ – Świetna wrzutka z lewej strony Jacka Popka do Marcina Żewłakowa, który mocno strzela głową, ale minimalnie nad poprzeczką bramki Kotorowskiego.
38′ – Grzegorz Baran strzela lewą nogą z 20 metrów, ale ponad poprzeczką.
44′ – Kosowski strzela z 25 metrów, ale fatalnie pudłuje. Obie drużyny czekają już na przerwę.
45′ – Ładna akcja gospodarzy, Nowak wrzuca na głowę do Żewłakowa, ten odgrywa do Bożoka, który z 18 metrów strzela obok bramki
45′ – Koniec pierwszej połowy. 0:0
W pierwszej odsłonie więcej z gry mieli lechici, bełchatowianie groźnie kontrowali.

46′ – Początek drugiej połowy. Rożny dla Lecha
51′ – Gol dla Lecha! Prostopadła piłka do Rudneva. Obrońcy GKS zatrzymali się licząc na spalonego, ale sędzia puścił grę i Łotysz bez problemu pokonał Sapelę w sytuacji sam na sam.
55′ – Żółta kartka dla Henriqueza za faul na Kosowskim
57′ – Drugi gol dla Lecha. Ponownie Rudnevs! Sapela po strzale z dystansu wypuszcza piłkę, do której dopada jeden z lechitów, odgrywa wzdłuż linii pola bramkowego do Rudnevsa, który z bliska pakuje piłkę do bramki
62′ – Rudnev strzela trzecią bramkę dla Lecha. Napastnik Kolejorza ograł jak dziecko Lacicia, wpadł w pole z prawej strony i mocno uderzył. Sapela nie zdążył interweniować.
65′ – Powinien być rzut karny dla GKS. Nowak wpadł w pole karne, zdążył odegrać do Żewłakowa, ale był faulowany, sędzia jednak puścił grę, a uderzenie Żewłakowa zostało zablokowane.
67′ – Lech blisko strzelenia czwartej bramki, Rudnevs zamiast strzelać podawał w polu karnym i lechici tracą piłkę.
68′ – Zmiana w GKS. Tomasz Wróbel za Żewłakowa.
71′ – Strzał Murawskiego z 25 metrów, ale prosto w ręce Sapeli. W odpowiedzi strzał Bożoka wysoko nad bramką Lecha.
72′ – Tonev za Wilka
73′ – Żółta kartka dla Barana. Zmiana w GKS. Maciej Mysiak za Zbozienia.
76′ – Ponownie Rudnev bliski szczęścia. Wpadł w pole karne gospodarzy z prawej strony, oddał strzał z ostrego kąta, Sapela instynktownie obronił.
81′ – Ostatnia zmiana Pawła Janasa, Szymon Sawala, za Miroslava Bożoka.
83. – Mecz już jest rozstrzygnięty. Lech gra spokojnie, cały czas kontrolując przebieg wydarzeń, a Bełchatów już pogodzony z porażką nie specjalnie kwapi się do ataku.
85′ – Zmiana w Lechu, za Możdżenia wchodzi Kamiński.
89′ – Ostatnia zmiana w Lechu. Ubiparip wchodzi za bohatera spotkania Artjomsa Rudnevsa.
90′ – Koniec meczu. PGE GKS Bełchatów przegrywa z Lechem Poznań 0:3. Hat-trickiem popisał się Artjoms Rudnevs.