AKTUALNOŚCI
Wraca stare logo ŁKS

Akcjonariusz ŁKS, Grzegorz Skolasiński wygrał licytację i stare logo wkrótce wróci na koszulki ełkaesiaków. Dwa znaki Łódzkiego Klubu Sportowego – tzw. przeplatanka i biało-czerwono-biała flaga z napisem ŁKS zostały zlicytowane za kwotę 53 tysięcy zlotych.


keeza komplety sportowe

W siedzibie Sądu Rejonowego dla Łodzi-Śródmieścia licytowano dwa historyczne znaki używane przez ŁKS – „przeplatankę” i „chorągiewkę”. Prawa do tych symboli miało stowarzyszenie ŁKS, które stoi na krawędzi bankructwa. Klubowe logotypy były praktycznie ostatnimi przedmiotami, które komornik mógł spieniężyć na pokrycie długów stowarzyszenia.

Do licytacji przystąpili m.in. prezes sportowej spółki ŁKS Jakub Urbanowicz i udziałowiec spółki Grzegorz Skolasiński. Trzeci uczestnik licytacji nie chciał się przedstawić dziennikarzom. Nie zgodził się również na to, by robiono mu zdjęcia. Po zakończonej licytacji szybko opuścił salę.

Dłużej zostali na niej Urbanowicz i Skolasiński. Obserwatorzy licytacji, wśród których było kilku kibiców ŁKS, po jej zakończeniu byli zdezorientowani. Przez kilka minut nie wiedzieli, dlaczego prezes ŁKS nie podbił stawki i pozwolił wygrać licytację innej osobie. Byli przekonani, że klubowe znaki trafiły do osoby spoza ŁKS. Urbanowicz szybko rozwiał wszelkie wątpliwości.

Zwycięzcą licytacji jest Grzegorz Skolasiński, akcjonariusz ŁKS SSA i mój przyjaciel jeszcze z czasów studenckich. Teraz ustalimy z nim zasady nabycia przez spółkę znaku, który kupił. Dążymy do tego, żeby ŁKS jak najszybciej znów był firmowany przeplatanką. Nie podam jednak w tej chwili dokładnej daty powrotu historycznego znaku na koszulki naszych zawodników. Musimy dokładnie zaplanować „rebrending” strojów. Będziemy mieli teraz prawa do obu historycznych znaków i z obu będziemy korzystać – powiedział Urbanowicz.

Skolasiński podkreślił, że nie będzie żadnych problemów z przekazaniem zakupionych przez niego klubowych znaków do sportowej spółki ŁKS.

Bardzo się cieszę, że udało się odzyskać tak cenne symbole. Logotypy na pewno wrócą do klubu – powiedział Skolasiński.

Zawirowania związane z prawami do korzystania z historycznych symboli klubu sprawiły, że zrzeszająca zespoły piłkarzy i koszykarzy sportowa spółka ŁKS przez półtora roku używała nowego logotypu, który sama przygotowała. Urbanowicz poinformował, że ten znak trafi teraz do klubowej gabloty jako „pamiątka okresu przemian w ŁKS”.

Pieniądze uzyskane z licytacji „przeplatanki” i „chorągiewki” ŁKS trafią na konto ZUS, jako spłata części zobowiązań stowarzyszenia ŁKS.

Źródło: onet.pl; PAP. Zdjęcie: lkslodz.pl

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments