Koluszki przegrywają z Polonią

Piłkarze KKS Koluszki przegrali w wyjazdowym meczu 6. kolejki łódzkiej klasy okręgowej z Polonią Andrzejów 1:2 (1:0). Koluszkowianie stracili tym samym fotel lidera.

Pierwsza odsłona spotkania należała do drużyny gości. To koluszkowianie częściej utrzymywali się przy piłce i konstruowali ciekawsze akcje. W 36 minucie po dośrodkowaniu w pole karne przez Witolda Sikorskiego bramkę dla KKS zdobył Jacek Wojtaszek. Gospodarze widocznie zdenerwowani takim obrotem sprawy popełniali masę błędów. Wynik do przerwy jednak nie uległ już zmianie.
Słowa trenera gospodarzy w szatni wyraźnie poskutkowały. Tuż po zmianie stron do remisu doprowadził Rafał Franc. Sytuacja na boisku widocznie się wyrównała. Oba zespoły stwarzały sobie znakomite sytuacje, w których brakowało wykończenia. Największe emocje panowały w ostatnich minutach. Najpierw za niesportowe zachowanie tylko żółtą kartkę otrzymał Adrian Krzemiński. Ewidentnie za uderzenie rywala ręką w twarz bez piłki powinien opuścić boisko. W 89. minucie sędzia podyktował jedenastkę, którą wykorzystał Adrian Krzemiński. Polonia nie oddała już Koluszkom inicjatywy. Grała spokojną piłkę. W doliczonym czasie gry Rafał Adamczyk uratował Koluszki przed kolejną stratą bramki, broniąc rzut karny.

Polonia Andrzejów – KKS Koluszki 2:1 (0:1)
Bramki: Rafał Franc 47, Adrian Krzemiński 89 – Jacek Wojtaszek 36

Polonia Andrzejów: Kłos Radosław – Kopka Tomasz, Franoszek Tomasz, Hetel Tomasz, Niźnikowski Tomasz – Dorata Sebastian, Franc Rafał, Lesiak Sebastian, Dobrzycki Konrad – Krzemiński Adrian, Szostek Artur.
zmiany: Biernacki Michał, Hermanowicz Tomasz

KKS Koluszki: Adamczyk Rafał – Robakiewicz Łukasz, Grzelak Krzysztof, Dymowicz Michał, Formańczyk Wiktor – Cembrzyński Przemysław, Sikorski Witold, Anioł Jacek, Wojtaszek Jacek – Wójciak Mariusz, Gaugier Adrian.
zmiany: Stefańczyk Konrad, Gicel Konrad, Waszczykowski Damian, Chrustowski Paweł

Autor: Dawid Saj
Źródło: Daria Dębowska córka kierownika (KKS Koluszki)