Wspaniały finisz Łęczycy

Górnik Łęczyca rozgromił na własnym stadionie Orła Parzęczew 6:0 (5:0) w meczu 15. kolejki łódzkiej klasy okręgowej. Łęczycanie obronili tym samym fotel lidera i zostali mistrzem jesieni. To ładne zakończenie kariery dla Mariusza Czekalskiego, dla którego był to ostatni mecz w barwach Górnika.

Łęczycanie worek z bramkami rozwiązali już w 8. minucie. Po zgraniu piłki z prawego skrzydła na środek pola karnego Pacałowski pokonał bramkarza gości. Sześć minut później było 2:0. Znakomicie wypuszczony na wolne pole Wdowiak w dziecinny sposób oszukał golkipera i nie miał problemu z umieszczeniem piłki w bramce. Górnik dominował w każdym elemencie gry. Goście nie stawiali żadnego oporu. Bronili się pod własnym polem karnym, a gospodarze to skrzętnie wykorzystywali. W 29. minucie Witak perfekcyjnie wykonał jedenastkę, którą podyktował sędzia za faul w polu karnym na PacałowskimGórnik stwarzał co chwila bardzo groźne sytuacje jednak zabrakło szczęścia w większości przeprowadzanych akcji. W 36. minucie po ładnym dryblingu w polu karnym silnym strzałem od poprzeczki na listę strzelców wpisał się Laskowski. Przed przerwą swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Pacałowski. Po zmianie stron obraz gry nie wiele się zmienił. Parzęczewianie nie potrafili nawiązać w ogóle walki z bardzo dobrze dysponowanymi w tym dniu gospodarzami. Ograniczali się tylko i wyłącznie do przeprowadzania kontr, których i tak było niewiele. W 80. minucie wynik na 6:0 ustalił Żemigała. Dzięki temu zwycięstwu Górnik utrzymał pozycję lidera, którą objął przed tą kolejką i został mistrzem jesieni. Teraz przed łęczycanami trudny okres przygotowawczy do rundy wiosennej.

Górnik Łęczyca- Orzeł Parzęczew 6:0 (5:0)

Bramki: Pacałowski 8, 42, Wdowiak 14, Witak 29 (k), Laskowski 36, Żemigała 80

Skład Górnika: Brzeziński – Mariusz Czekalski, Sobczak, Piórkowski, Witak, Jarczyński, Czajkowski, Wdowiak, Robert Czekalski, Laskowski, Pacałowski, rezerwowi: Kowalski S, Karasiński, Żemigała, Pałczyński, Kałuzski, Ferszt

Źródło: własne, gornikleczyca.futbolowo.pl