AKTUALNOŚCI
Szczerbiec Wolbórz okiem trenera

„Podejmując się pracy trenerskiej z pierwszym zespołem w naszym klubie postawiłem sobie kilka zadań mających na celu poprawić grę drużyny, a także wizerunek naszego klubu.” – to słowa szkoleniowca Szczerbca Wolbórz Pawła Woźniaka, który podsumowuje grę swoich podopiecznych. 


keeza komplety sportowe

– Z wyniku sportowego powinniśmy być zadowoleni, zważając że drużyna została poważnie osłabiona kadrowo, a do tego w trakcie rozgrywek często naszych zawodników trapiły kontuzje (Olejnik, Popielawski, Góralczyk, Grabowski, Kowalewski, Krakowiak T., Cłapa, Stańczyk). Trudno w takiej sytuacji o stabilność i zgranie. Z drugiej strony końcówka rundy pokazała że możemy coraz bardziej liczyć na zawodników z drugiego zespołu (Piątkowski, Maciejek najskuteczniejszy nasz zawodnik 4 bramki, Węgrzynowski, Śliwiński, Gurdziałek, Jagodziński). Jednak chciałbym podkreślić, że nasza gra na pewno powinna wyglądać zdecydowanie lepiej i nasza praca musi iść w tym kierunku aby wyeliminować jak najwięcej błędów. W dalszym ciągu brakuje nam tzw. cwaniactwa boiskowego (końcówki meczów), doświadczenia i spokoju w niektórych boiskowych sytuacjach. Są w drużynie zawodnicy o dużym potencjale lecz w wielu momentach nie potrafiący wykorzystać swoich umiejętności – mówi szkoleniowiec Szczerbca.

Piłka nożna jest grą zespołową dlatego nie wyróżnię żadnego z zawodników indywidualnie lecz chcę podziękować wszystkim którzy grali w obu zespołach. Szanuję ich wysiłek, cierpliwość do mojej osoby, a także oddanie dla zespołu. Tym bardziej słowa uznania, że to autentyczni amatorzy. Chciałbym również podziękować kibicom, którzy przychodzili na nasz stadion kibicować. Dziękuję również za dotychczasową współpracę z zarządem TS Szczerbiec. A także moim kolegom, którzy mi pomagają czyli: trener asystent Artur Durski, Zbigniew Zaremba i  kierownik Tomasz Stoś. Myślę że uda nam się wzmocnić zespół  i po przygotowaniach które zespół rozpoczyna w połowie stycznia stworzymy wreszcie drużynę która nie będzie myślała tylko o utrzymaniu się w klasie okręgowej – kończy trener.

Statystyka Szczerbca Wolbórz po rundzie jesiennej:

Miejsce 8
Zwycięstwa 6, Remisy 3, Porażki 6. Bramki 20:17.
Mecze wyjazdowe – 8
3 wygrane, 1 remis, 4 porażki. Pkt. 10. Bramki 9:8.
Mecze u siebie – 7
3 wygrane, 2 remisy, 2 porażki. Pkt. 11. Bramki 11:9.
Najwięcej minut na boisku:
Urbaszek Sebastian, Kędra Konrad, Polewczyk Paweł.
Strzelcy
Maciejek 4, Kuta 3.
Kartki żółte 26, czerwone po dwóch żółtych 2.
Średnia wieku zespołu 20,3.
Ogólna liczba zawodników którzy wystąpili w rozgrywkach kl. „O” 26.
Średnia ocena zespołu za jeden mecz 4,9 pkt. w skali 1 do 10.

Źródło: szczerbiecwolborz.futbolowo.pl

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments