AKTUALNOŚCI
Kibice przeciwni fuzji

Po podaniu informacji o pomyśle Zbigniewa Bońka o stworzeniu w Łodzi jednego klubu rozpętała się olbrzymia dyskusja w różnych środowiskach na temat tej idei.  Stowarzyszenie kibiców OSK „Tylko Widzew” w liście otwartym negatywnie odniosło się do propozycji połączenia Widzewa Łódź i ŁKS Łódź w jeden klub.

gadzety kibica keeza

 

Odwoływanie się do „biedy”, braku tradycji i historii szkaluje nie tylko nasze miasto, ale i mieszkających w nim ludzi. Próba złamania z trudem wypracowanego w mieście status quo wsparta dodatkowo przez odwołanie się do ludzi związanych z piłką nożną, ale od dawna niezwiązanych z Łodzią jest „słabą zagrywką” medialną i wskazuje na płytkość przemyśleń dotyczących najważniejszych dla Łodzi spraw” – czytamy w oświadczeniu wydanym przez stowarzyszenie.

I dalej: „Dyskusja związana z budową stadionów w naszym mieście została zamknięta decyzją Prezydent Hanny Zdanowskiej i potwierdzona stosownymi uchwałami Rady Miejskiej. Otwarcie tej dyskusji ponownie będzie dla miasta krokiem nie tylko nieodwracalnym, ale i destrukcyjnym. Jesteśmy dumni z tego, że jesteśmy łodzianami i widzewiakami. Historia naszego miasta, tradycje naszego klubu jednoznacznie wskazują nam drogę, jaką powinniśmy podążać. (…) Informacje związane z łączeniem czegokolwiek, zaprzestaniem budowy czegokolwiek traktujemy jako elementy gry realizowanej przez różne grupy interesów w naszym mieście, kiepski lobbing w jednej sprawie, kosztem innych, równie dla Łodzi ważnych”.

Kibice podkreślają również, że nadal mają zaufanie do władz klubu oraz do jego właściciela. „Wierzymy w widzewską postawę włodarzy Widzewa, w tym samego pana Sylwestra Cacka. Dane przez niego słowo, dotyczące i budowy stadionu na Widzewie, i potwierdzające europejskie aspiracje naszego klubu, jest dla nas gwarancją, że Widzew będzie jeszcze większy. Pewności dodaje nam fakt, że sami również czujemy się strażnikami tego słowa” – podkreślają kibice skupieni w OSK „Tylko Widzew”.

Źródło: widzewiak.pl

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments