AKTUALNOŚCI
Mazovia na turnieju w Gdańsku

W dniach 8 i 9 marca 2012 roku drużyna AP UKS Mazovia Tomaszów Mazowiecki rocznik 2001, jako jedyna drużyna z województwa łódzkiego wzięła udział w wielkim, międzynarodowym turnieju Baltic Football Cup 2012.Turniej rozgrywany był w nowej nowoczesnej hali Ergo Arena  w Gdańsku. Relację nadesłał wczoraj Hubert Karpoń.

Do walki stanęło 28 drużyn z całej Polski a także drużyny z Rosji i Niemiec. Ekipy podzielone zostały na cztery grupy po siedem zespołów. Awans do gier o najwyższe stawki mogły wywalczyć jedynie trzy najlepsze drużyny z każdej. Mazovii, która zdobyła 10 punktów, udało się tego dokonać i tym samym awansować do finałowej 12-tki turnieju ku wielkiemu szczęściu wszystkich tomaszowian, tych obecnych na turnieju jak i tych, którzy całe zmagania obserwowali na żywo w internecie. Emocji i szczęścia była masa, ale nie trwała ona długo. Trzeba było bowiem przygotować się do walki o jeszcze wyższe cele w dniu następnym.

Dzień zaczął się od meczu z Arką Gdynia, głównym faworytem turnieju. Po zażartym, dramatycznym pojedynku padł sensacyjny remis.Następny mecz w grupie tomaszowianie zagrali z drużyną z Hamburga i przegrali 0:2. Ostatni mecz to pewne zwycięstwo nad drużyną TOP54 Biała Podlaska 5:0. Mazovia zajęła 4 miejsce (na 6 drużyn) w nowej grupie i dało im to możliwość walki o miejsca 5-8. Ostatecznie zajęli ósmą lokatę, przyjmując masę gratulacji, wyrazów uznania i szacunku dla występu małych zawodników.

Sportowo AP UKS Mazovia jest świetnie prowadzona przez parę trenerów, Marcina Pogorzałę i Tomasza Barańskiego, co jest dla rodziców piłkarzy, gwarantem przyszłych wielkich sukcesów i powodem radości, emocji i wzruszeń. Chłopcy spisali się świetnie, dumnie i z powodzeniem reprezentując nie tylko siebie i swoją Mazovię, ale też miasto i województwo na tej największej, halowej imprezie piłkarskiej w Polsce. W sumie AP UKS Mazovia rozegrała na turnieju 11 meczów.4 wygrywając,2 remisując i 5 przegrywając. Stosunek bramek 16-16.

Mazovia: Michał Snochowski, Dawid Arndt, Piotr Tazbir, Tobiasz Olowo, Kacper Kuta, Filip Kuba, Damian Grochowski, Filip Celoch, Alan Grochowalski, Eryk Karpoń, Łukasz Łakomy, Stasiu Lasota

Źródło: Hubert Karpoń

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments