W Sieradzu coraz smutniej

Nadal bez strzelonej bramki w tym roku są piłkarze trzecioligowej Warty Sieradz. W meczu 21. kolejki III ligi łódzko-mazowieckiej piłkarze Bogdana Jóźwiaka przegrali z Ursusem Warszawa 0:1 (0:0). O zwycięstwie gości zdecydował przepiękny strzał z rzutu wolnego Patryka Kamińskiego.

Nieliczni kibice, którzy zasiedli na trybunach kameralnego stadionu w Sieradzu mieli nadzieje na przełamanie Warty. Sieradzanie w pierwszej połowie stworzyli sobie kilka sytuacji do zdobycia bramki, ale nie potrafili ich wykorzystać. W 49. minucie Rafał Zaborowski z Ursusa musiał opuścić plac gry i wydawało się, że gospodarze ruszą do szturmu na ich bramkę. Otrzymali jednak cios, który zdecydował o ich porażce. W 53. minucie wspaniałym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Kamiński i Mateusz Zaniewski musiał wyjmować piłkę z siatki. Najlepszą okazję do wyrównania miał Kacper Jezierski. Zagubił się jednak w polu karnym i nie oddał strzału. Warta przegrała kolejny mecz i jej sytuacja staje się powoli nie do pozazdroszczenia.

Warta Sieradz – Ursus Warszawa 0:1 (0:0)
Bramka: Patryk Kamiński 53
Warta: Zaniewski – Świętczak (87′ Sobczak ż), Markiewicz, P. Woźniak, Swędrowski – Łochowski, P.Kobierski (72′ K.Woźniak), Jezierski (76′ Sulgan), Augustyniak, Pawlak – Stróżewski.
Trener: Bogdan Jóźwiak