AKTUALNOŚCI
Sparta i Ostrovia z awansem

W miniony weekend zakończyły się rozgrywki w I i III grupie łódzkiej klasy B. Awans do klasy A wywalczyły Sparta Łódź i Ostrovia Ostrowy. Oba zespoły z ogromną przewagą zapewniły sobie promocję do wyższej klasy rozgrywkowej. Wielką niewiadomą pozostaje grupa II, w której szanse na awans mają jeszcze cztery drużyny.

W grupie I Sparta Łódź w ostatniej kolejce wygrała na wyjeździe  z MKS Mianów 4:0. Łodzianie wypracowali sobie olbrzymią przewagę i drugiego w tabeli Hetmana Łódź wyprzedzili o trzynaście punktów. Sezon nie sprawił praktycznie spartanom żadnych problemów. Piłkarze z 18 spotkań wygrali 14, dwa razy zremisowali i dwa razy doznawali goryczy porażki. W sumie zdobyli 44 punkty strzelając rywalom 49 bramek i tracąc zaledwie dwanaście goli.

Podobna sytuacja miała miejsce w grupie III. Ostrovia w niedzielę rozgromiła 14:0 Sokoła Skromnica i udowodniła, że w minionym sezonie nie było na nią mocnych. Ostrowianie zdobyli 54 punkty i o dwanaście punktów wyprzedzili drugą w tabeli Kobrę Leźnica Wielka. Wygrali wszystkie mecze i strzelili rywalom rekordową liczbę 129 bramek. Ostrovia straciła zaledwie trzynaście goli.

 

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments