AKTUALNOŚCI
Stanowisko ŁZPN w sprawie ŁKS

Poznaliśmy oficjalne stanowisko Łódzkiego Związku Piłki Nożnej w sprawie występów ŁKS Łódź w rozgrywkach IV ligi łódzkiej. Zarząd ŁZPN podczas posiedzenia poruszał kwestie problemów związanych z organizacją spotkań z udziałem ŁKS.

Oto treść pisma przesłanego przez ŁZPN do naszej redakcji:

1. Łódzki Związek Piłki Nożnej deklaruje daleko idącą pomoc, aby wszystkie mecze odbyły się zgodnie z zaplanowanym terminarzem.

2. Apelujemy do wszystkich klubów będących gospodarzami spotkań z udziałem ŁKS Łódź o podjęcie działań zmierzających do ich przeprowadzenia.

3. Apelujemy do władz klubu ŁKS Łódź o wzięcie współodpowiedzialności za kibiców wyrażający chęć uczestnictwa w meczach wyjazdowych, w szczególności pomoc w dystrybucji biletów przeznaczonych dla zorganizowanej grupy kibiców gości.

4. Zarząd ŁZPN nie przewiduje, ze względów organizacyjnych – brak wolnych terminów, przekładania uprzednio wyznaczonych dat i godzin spotkań.

5. Zarząd ŁZPN wyraża przekonanie, iż współdziałanie wszystkich podmiotów
zaangażowanych w przygotowanie i przeprowadzenie meczów piłkarskich oraz pomoc właściwych jednostek Policji w zakresie zapewnienia porządku i bezpieczeństwa zarówno na obiektach, jak również poza nimi. Te działania doprowadzą do prawidłowego przebiegu rozgrywek IV ligi, a najlepsi zostaną wyłonieni wyłącznie w sportowej rywalizacji na boisku.

Pismo podpisał prezes ŁZPN Edward Potok.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarze:

  1. Elo
    Ludzie czy wy wogole sie zastanawiacie nad tym co piszecie jedyny madry napisal Sax. Wogole nie znacie realiow pilki amatorskiej w naszym kraju. Prawda jest taka ze Łks do tej ligi nie pasuje poniewaz jest o 3 klasy wyzej pod wzgledem organizacyjnym finansowym pod wzgledem kibicowskim to nawet nie mozna porownywac. Wielki blad PZPNu ze nie zgodzil sie zeby grali w klasie wyzej wiadomym bylo ze Łks awansuje w pierwszym roku, nalezalo zrobic wyjatek i pozwolic zaczac odbudowe druzyny od 3 ligi, nie byloby teraz problemow dla malych klubow.
    Wszyscy zakladaja ze kibice Łks-u będa rozrabiac a tego nie wiadomo.
    2 sprawa do t72, ciekaw jestem kto bedzie weryfikowal to kto wszczal awanture jakby twoj idiotyczny pomysl ktos wzialby pod uwage to na 1 meczu Łks-u pojawili by sie kibice widzewa i zrobiliby wszystko zeby mecz zstal przerwany a wina obarczonoby Łks. Podobnie jak to wygladalo w Łomiankach wedlug ciebie po tamtym meczu nalezaloby usunac z ligi Polonie bo na jej meczu doszlo do awantur.