Wola Załężna mistrzem jesieni

Zakończyły się rozgrywki rundy jesiennej w piotrkowskiej klasie B (grupa I). Mistrzem półmetka została Olimpia Wola Załężna. Piłkarze Olimpii awansowali na pierwsze miejsce w ostatniej kolejce. Pokonali na wyjeździe Motor Bujniczki 2:1 (1:0).

Drużyna Olimpii w ośmiu spotkaniach zgromadziła 18 punktów. Na własnym boisku zespół z Woli Załężnej zanotował znakomity bilans. W czterech meczach wygrał 4 razy i zanotował bilans bramkowy 24:4. Gorzej poszło Olimpii w spotkaniach wyjazdowych. To na boiskach rywali drużyna prowadzona przez Wojciecha Pęczka doznała dwóch porażek. Przegrała w Czarnocinie z miejscowym LKS 0:1 i w Modrzewiu z Modrzewianką 1:2. Najlepszym strzelcem drużyny był w rundzie jesiennej Jarosław Baran, który zdobył 11 bramek. Najwięcej minut rozegrał natomiast Grzegorz Fura, który w ośmiu meczach nawet na minutę nie zszedł z placu gry. Niewiele mniej grał szkoleniowiec drużyny Wojciech Pęczek (700 minut, 3 bramki). Najwyższe zwycięstwo Olimpia odniosła nad LKS Będków – 11:0. Ciekawostką jest to, że spotkanie to trwało tyko 45 minut. Zespół gości został bowiem zdekompletowany. Z pewnością jednak najcenniejszy wynik osiągnięty przez drużynę z Woli Załężnej to wyjazdowa wygrana nad Motorem Bujniczki.

Źródło statystyk i zdjęcia: olimpiawolazalezna.futbolowo.pl