AKTUALNOŚCI
Udany debiut Amatorów Zapolice

Znakomicie w rozgrywkach rundy jesiennej poradził sobie zespół Amatorzy Zapolice. Klub, który został po raz pierwszy zgłoszony w tym sezonie do rozgrywek na półmetku zajmuje pierwszą pozycję w III grupie sieradzkiej klasy B. Celem Zapolic na najbliższe miesiące jest awans do klasy A i rozwój grup młodzieżowych.

Amatorzy Zapolice, występujący w rozgrywkach klasy B grupy III, przewodzą w tabeli po rundzie jesiennej. Nie przegrali żadnego meczu, wygrali pięć spotkań i trzy zremisowali. Najskuteczniejszym zawodnikiem drużyny jest Tomasz Krystkiewicz, który zdobył dwanaście bramek. Amatorzy są nowym klubem w okręgu sieradzkim i co bardzo istotne skupiają w swoich szeregach w większości zawodników z terenu swojej gminy. – Nasz klub powstał na początku lipca bieżącego roku i to, że występuje w oficjalnych rozgrywkach jest wielką zasługą samych piłkarzy i życzliwych nam sponsorów. Jak wiadomo nie mogliśmy się już starać o środki z Urzędu Gminy bowiem były one rozdysponowane na początku roku. Mimo, że runda jesienna już za nami to chcemy wykorzystać dobre warunki pogodowe i rozgrywamy sparingi z innym zespołami. Tydzień temu graliśmy z GKS Chociw. W najbliższą sobotę gramy w Zduńskiej Woli z liderem okręgowej ligi juniorów starszych MKS Zduńska Wola – mówi Łukasz Czubiński, wiceprezes klubu.

Celem klubu w obecnym sezonie jest awans do klasy A. Dodatkowo Zapolice chcą rozwinąć zaplecze sportowe otwierając szkółkę dla najmłodszych piłkarzy. – Oprócz sekcji seniorskiej w połowie listopada rozpoczynamy zajęcia w ramach szkółki piłki nożnej dla dzieci z roczników 2006 i 2007. Celem pierwszej drużyny jest oczywiście awans do klasy A – dodaje wiceprezes.

Źródło: Tomasz Woźniak

Subskrybuj
Powiadom o

4 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Amator
10 lat temu

Nie wszyscy grali w GKS. Jest dużo młodzieży , która stanowi o sile Amatorów nie mająca styczności z GKS. Więc proszę nas nie mylić z GKS. Jesteśmy nowym klubem stworzonym od podstaw, na prostych zasadach.Mamy wyznaczone cele do zrealizowania, które nawet przy braku funduszy staramy się realizować. Pracując przede wszystkim społecznie, co w dzisiejszych czasach raczej się nie spotyka.

jozek z bazin
10 lat temu

Wcześniej grali przez kilka lat jako GKS Zapolice. z resztą n a 90minut w tabeli figurują jako GKS w tabeli.

Atv
10 lat temu

Dokładnie tak jak mówi jozek pierwszy raz nie grają ze sobą wiec nie ma co się dziwić że idą na awans

jozek
10 lat temu

A gu…cio prawda że to debiut.Ta drużyna grała w poprzednim sezonie klasy B jako LKS II Paprotnia !!!
To była tylko zmiana nazwy i jedziemy dalej !!!!!