Andrespolia lepsza od Andrzejowa

Szlagierowe spotkanie 14. kolejki łódzkiej klasy okręgowej zakończyło się wygraną Andrespolii Wiśniowa Góra. Andrespolia pokonała Polonię Andrzejów 3:2 (0:2), która tym samym może stracić fotel lidera na rzecz LKS Rosanów. Mecz miał bardzo interesujący przebieg.

Pierwsza połowa należała do lidera z Andrzejowa, który po 45 minutach prowadził 2:0. Michała Majosa pokonali: Sebastian Lesiak oraz Tomasz Krajewski. Gospodarze nie załamali się jednak takim obrotem spraw i w drugiej części gry zaczęli odrabiać straty. Dziewięć minut po wznowieniu było już 1:2. Z rzutu karnego bramkarza gości pokonał Kamil Kołecki. Andrespolia atakowała narażając się na groźne kontry. Piłkarzom z Andrzejowa brakowało jednak skuteczności. W 73. minucie fatalny błąd popełnił bramkarz gości. Wykorzystał go Michał Durka, który precyzyjnym lobem z 30 metrów doprowadził do wyrównania. W końcówce obie drużyny miały sytuacje do zdobycia zwycięskiego gola. Sztuka ta udała się Andrespolii, a konkretnie Damianowi Kopie.

Andrespolia Wiśniowa Góra – Polonia Andrzejów 3:2 (0:2)
Bramki: Kamil Kołecki 54-karny, Michał Durka 73, Damian Kopa 89 – Sebastian Lesiak 16, Tomasz Krajewski 23

Andrespolia: Majos – Turek (85′ Rusiecki), Marczak, Kołecki, Jaśkiewicz – Kopa, Durka, Gumel (75′ K. Milczarek), Górowski – Perez Flores (30′ Estemberg), Felczak (63′ Madajczyk).

Polonia: Jarociński – Milczarski (73′ M. Biernacki), P. Biernacki, Arkit, Gwadera – Franoszek, Sadowski (84′ Miśkiewicz), Krajewski, Lesiak – Przybyłowski, Gawryś (90′ Jarmoliński).