Widzew rozpoczął od zwycięstwa

Widzew Łódź pewnie wygrał z Lechią Gdańsk 4:1 (2:1) w pierwszym meczu kontrolnym, który został rozegrany w Grodzisku Wielkopolskim. Łodzianie przegrywali 0:1, ale później strzelili rywalom aż cztery gole. Cieszyć musi skuteczność widzewiaków.

Przez pół godziny gry żadna z drużyn nie potrafiła osiągnąć przewagi. Nieoczekiwanie to gdańszczanie objęli prowadzenie. W 32. minucie Macieja Mielcarza pokonał Sebastian Madera. Łodzianie niespełna pięć minut później potrafili wyrównać, a tuż przed przerwą wyjść na prowadzenie dzięki dwóm bramkom Veljko Batrovica. Po zmianie stron nastąpiły spore korekty w składach obu drużyn. Tempo pojedynku wyraźnie spadło. W 87. minucie na 3:1 podwyższył Michał Jonczyk, a chwilę później końcowy rezultat ustalił Mariusz Rybicki, który bezbłędnie wykorzystał rzut karny.

W pierwszej odsłonie szansę występu otrzymał Marcin Kikut oraz testowany Adrian Pietrowski. Po przerwie na placu gry pojawił się drugi testowany zawodnik Piotr Gurzęda.

Lechia Gdańsk – Widzew Łódź 1:4 (1:2)
Bramki: Sebastian Madera 32 – Veljko Batrović 37, 45, Michał Jonczyk 87, Mariusz Rybicki 88-karny

Widzew: I połowa: Maciej Mielcarz – Marcin Kikut, Kevin Lafrance, Krystian Nowak, Michał Płotka – Adrian Pietrowski, Piotr Mroziński, Bartłomiej Kasprzak, Veljko Batrović, David Kwiek – Eduards Visnjakovs. II połowa: Patryk Wolański – Patryk Stępiński, Rafał Augustyniak, Piotr Gurzęda, Marcin Kaczmarek – Aleksejs Visnjakovs, Michał Jonczyk, Kevin Lafrance (68′ Piotr Mroziński), Alen Melunović, Mariusz Rybicki – Łukasz Staroń.

Źródło: widzewiak.pl