Visnjakovs uratował remis

Widzew Łódź zremisował z Lechem Poznań 2:2 (0:1) w meczu kończącym 25. kolejkę T- Mobile Ekstraklasy. Łodzianie cenny punkt wywalczyli po dobrej drugiej połowie i golach Marcina Kaczmarka i Eduardsa Visnjakovsa (na zdjęciu).

Od pierwszych minut gra toczyła się na połowie gospodarzy. Przyjezdni starali się szybko zaznaczyć swoją dominacje i strzelić bramkę. Łodzianie zostali zepchnięci do defensywy. Sytuacja zmieniła się po kwadransie rywalizacji, kiedy Widzew zaczął przeprowadzać szybkie kontry. W 20. minucie po jednej z nich i wyjściu czterech zawodników na jednego Marcin Kaczmarek fatalnie podawał do Yaniego Urdinova i akcję zdołał przerwać obrońca Lecha. Gospodarze zaczęli grać odważniej i spotkanie się wyrównało. W 34. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Łukasz Teodorczyk zgrał futbolówkę na czwarty metr, a tam wślizgiem do bramki wbił ją Manuel Arboleda. Lechici mogli pójść za ciosem, ale kilka minut przed końcem pierwszej odsłony łodzian przed stratą kolejnej bramki uratował Patryk Wolański. Golkiper obronił strzał i dobitkę Kaspera Hamalainena oraz uderzenie Łukasza Teodorczyka.

Druga część meczu ponownie rozpoczęła się od przewagi piłkarzy z Poznania. W 54. minucie drugiego gola dla gości zdobył Łukasz Teodorczyk. Sytuacja łodzian zrobiła się bardzo niekorzystna. Od tego momentu Widzew ruszył do odrabiania strat. W 70. minucie kontaktowego gola zdobył Marcin Kaczmarek. To wyraźnie dodało gospodarzom skrzydeł ponieważ osiem minut później po dośrodkowaniu Marcina Kaczmarka piłkę głową w siatce gości umieścił Eduards Visnjakovs. W końcówce obie drużyny mogły zdobyć zwycięskiego gola, ale zawiodła skuteczność. Widzew wrócił z dalekiej podróży i uratował z Lechem jeden punkt.

Widzew Łódź – Lech Poznań 2:2 (0:1)
Marcin Kaczmarek 70, Eduards Visnakovs 78 – Manuel Arboleda 34, Łukasz Teodorczyk 54

Widzew: Patryk Wolański – Patryk Stępiński, Piotr Mroziński, Krystian Nowak, Yani Urdinov ż – Kevin Lafrance, Mateusz Cetnarski (46′ Alex Bruno), Marcin Kaczmarek, Veljko Batrović (76′ Xhevdet Gela) – Patryk Mikita, Eduards Visnakovs.

Lech: Maciej Gostomski – Mateusz Możdżeń, Hubert Wołąkiewicz ż, Manuel Arboleda, Barry Douglas ż – Łukasz Trałka, Karol Linetty, Szymon Pawłowski (21′ Daylon Claasen), Kasper Hamalainen – Gergo Lovrencsics, Łukasz Teodorczyk (79′ Dawid Kownacki).

Sędziował: Marcin Borski (Warszawa)