Strażacy z Kosowa mistrzami

W Gminno-Szkolnej Hali Sportowej im. Romana Kaźmierczaka w Moszczenicy odbyła się już druga edycja Mistrzostw w halowej piłce nożnej strażaków z Ochotniczych Straży Pożarnych. W zawodach wystartowało dziewięć jednostek z terenu gminy Moszczenica.

Zwycięzcami okazali się druhowie z OSP Kosów, którzy w meczu finałowym pokonali 2:1 OSP Sierosław. W meczu o trzecie miejsce lepsi okazali się strażacy z OSP Moszczenica, którzy pokonali swoich kolegów z OSP Gościmowice 2:0.
Królem strzelców mistrzostw został Bartosz Głowacki z OSP Sierosław, zdobywca 6 bramek. Natomiast najlepszym bramkarzem wybrany został Bogdan Olszewski.

W mistrzowskiej drużynie grali: Tomasz Adamiec, Przemysław Cisowski, Łukasz Karbowiak, Mateusz Gomula, Marcin Świątek, Rafał Jagodziński, Marcin Wiktor, Dariusz Góralczyk, Paweł Pałygiewicz, Cezary Jagodziński.
Mistrzostwa odbywały się pod patronatem Wójta Gminy Moszczenica Marcelego Piekarka, Prezesa Zarządu Gminnego ZOSP RP Dariusza Magacza, Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Moszczenicy Jerzego Korytkowskiego oraz Prezesa OZPN w Piotrkowie Stanisława Sipy.

Podczas turnieju prowadzona była zbiórka pieniędzy na rzecz ciężko chorego mieszkańca Gminy Moszczenica Macieja Drzewieckiego. Zebrano 213 złotych.