AKTUALNOŚCI
Ogłoszono przetarg na stadion

Jest szansa, że Widzew w końcu będzie miał nowy stadion. W poniedziałek ogłoszono przetarg na jego zaprojektowanie i budowę. Koszt inwestycji wyniesie 170 milionów złotych. Za dwa lata Widzew powinien mieć nowy obiekt z widownią na 18 tysięcy osób.


tomadex wszystko dla kibica

Teraz poczekamy 40 dni na rozstrzygniecie przetargu. Mam nadzieję, że to jest dobra wiadomość dla wszystkich łodzian. Stadion będzie spełniał wszystkie standardy narzucone przez organizatora najwyższej klasy rozgrywkowej. Z obiektu będą też mogli korzystać rugbyści – powiedziała prezydent Hanna Zdanowska podczas konferencji na stadionie Widzewa.

Prace związane z budową stadionu i infrastrukturą drogową najwcześniej ruszą w lipcu.Najpierw zostaną wybudowane trzy trybuny. – Kończymy pewien etap związany z budową stadionu na Widzewie. Rozpoczyna się kolejny, związany z wyborem oferenta. To bardzo ważny dzień dla klubu. Wszyscy kibice, łodzianie czekają na pierwszy mecz na nowym obiekcie – dodał prezes klubu Paweł Młynarczyk.

Miasto przeznaczy na budowę 170 milionów złotych. Nie jest jeszcze przesądzone, czy będzie to kwota netto, czy brutto. Nie wiadomo też, czy podczas budowy, drużyna będzie mogła rozgrywać mecze w ekstraklasie, o ile się w niej utrzyma.  – Chciałabym, żeby stadion budowany był jednocześnie. Wszystko jest jednak możliwe, poczekajmy na rozstrzygnięcie przetargu – podkreśliła prezydent Łodzi.

Źródło: widzewiak.pl

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments