Inauguracja Boruty na piątkę

Znakomicie rundę wiosenną IV ligi łódzkiej rozpoczęli piłkarze Boruty Zgierz. Zgierzanie rozgromili na własnym boisku Concordię Piotrków 5:1 (0:1). Po pierwszej połowie gospodarze przegrywali 0:1, ale w drugiej wskoczyli we właściwe tory i strzelili rywalom pięć bramek.

Przez cały mecz optyczną przewagę posiadali zgierzanie. Przyjezdni nastawiali się przede wszystkim na kontry. W 16. minucie za sprawą Kamila Kowalczyka Concordia prowadziła 1:0. Taki rezultat utrzymał się do przerwy. Po zmianie stron Boruta potrzebował zaledwie dziesięciu minut, aby wyjść na prowadzenie. Tuż po wznowieniu gry do siatki gości trafił Sebastian Ceglarz, a w 56. minucie golkipera Concordii pokonał Rafał Niewiadomski. Zgierzanie na tym nie poprzestali i poszli za ciosem. Strzelili piotrkowianom trzy kolejne gole i wygrali cały mecz 5:1.

Boruta Zgierz – Concordia Piotrków 5:1 (0:1)
Bramki: Sebastian Ceglarz 46, Rafał Niewiadomski 56, Konrad Trzęsiara 70, Patryk Pietrasik 75, Arkadiusz Błaszczyk 90+3 – Kamil Kowalczyk 16

Boruta: Czekaj – Gil, Snita, Repkowski (85′ Miśkiewicz), Paluch – Antosik, Baszczyński (80′ Banaszczyk), Niewiadomski ż (70′ Błaszczyk), Ceglarz – Trzęsiara, Pietrasik (80′ Olesiński).

Concordia: Bruchajzer – Zelcer, Woźniak, Łubowski, Krawczyk (73′ Turniak) – Petrykowski (46′ Jaworski), Mazurkiewicz, Kukułka, Bąbol (59′ Anikson) – Pietrzak, Kowalczyk.