Zimny prysznic w Kleszczowie

Szlagierowe spotkanie III ligi łódzko-mazowieckiej Omega Kleszczów – Legia II Warszawa zakończyło się wysoką porażką gospodarzy. Kleszczowianie przegrali aż 0:5 (0:2). Porażka zepchnęła Omegę na trzecie miejsce w ligowej tabeli. Prowadzi Legia II.

Już pierwsza akcja rezerw Legii przyniosła bramkę. Szybką akcję stołecznej drużyny wykończył Michał Bajdur. Po stracie gola gospodarze rzucili się do ataków i byli bliscy zdobycia wyrównującej bramki. Dobrych sytuacji nie wykorzystali jednak Mariusz Zawodziński i Marcin Kabziński. Tuż przed końcem pierwszej połowy Legia skontrowała i zdobyła drugiego gola. Pawła Wiśniewskiego pokonał Jakub Arak.

Kwadrans po wznowieniu gry rezerwy Legii zdobyły kolejnego gola. Drugą swoją bramkę strzelił Jakub Arak. Podopieczni Jacka Magiery nie rezygnowali z ofensywnych akcji. W 69. minucie Wiśniewski musiał po raz czwarty wyciągać piłkę z bramki. Pokonał go rezerwowy Michał Efir. Omega walczyła do końca o strzelenie chociaż jednego, honorowego gola. Niestety pod bramką Legii brakowało szczęścia. Wynik spotkania ustalił Efir i mecz zakończył się wysoką wygraną stołecznej drużyny. Warto dodać, że w doliczonym czasie gry rzutu karnego nie wykorzystał Michał Czaplarski. Jego strzał obronił Wojciech Skaba.

Omega Kleszczów – Legia II Warszawa 0:5 (0:2)
Bramki: Michał Bajdur 2, Jakub Arak 45, 61, Michał Efir 69, 85

Omega: Paweł Wiśniewski – Dariusz Słomian ż, Paweł Świstak ż, Dawid Barański (52′ Hubert Górski), Mateusz Jacak – Dawid Berg, Marcin Kabziński, Mariusz Zawodziński (64′ Krzysztof Kowalski), Łukasz Marciniak, Szymon Piotrowski (71′ Paweł Szulc) – Michał Czaplarski.
Trenerzy: Marcin Węglewski, Tomasz Jaworski

Legia II: Wojciech Skaba – Łukasz Turzyniecki, Konrad Budek, Alan Filho Gelhorn, Robert Bartczak (65′ Norbert Misiak) – Bartłomiej Kalinkowski, Kamil Rozmus, Jakub Arak (69′ Michał Efir), Mateusz Zawal (81′ Filip Karbowy), Michał Bajdur – Kamil Kurowski (77′ Grzegorz Tomasiewicz).
Trener: Jacek Magiera