AHLPN: Bieniek-Prym mistrzem

Ostatni mecz I ligi zdecydował o tytule mistrza w Amatorskiej Halowej Lidze Piłki Nożnej w Piotrkowie. Triumfatorem rozgrywek został Bieniek-Prym, który zremisował z Barwilem-Omega 1:1. Popularne „Bieńki” utrzymały więc jednopunktową przewagę nad wielokrotnym mistrzem.

Barwil-Omega musiał wygrać ostatnie spotkanie. Tak było przed rokiem kiedy w ostatnich minutach strzelił zwycięskiego gola na 2:1.  Powtórki jednak nie było. Bramka Sylwestra Króla dała prowadzenie Bieńkowi-Prym. Wynik 1:0 utrzymywał się do ostatniej minuty. Wtedy wyrównał Damian Stankowski. Na zdobycie zwycięskiego gola zabrakło jednak czasu. Trzecie miejsce zajęła Haftina, która wygrała 3:1 z Zimnym. Ostatnią bramkę w tym spotkaniu zdobył najstarszy zawodnik AHLPN Mirosław Szymczyk.

Na ósmej pozycji zakończył sezon Łódzki Futbol – zdecydowanie najdziwniejsza drużyna I ligi. ŁF, w którego barwach występowało wielu znanych przed laty zawodników, potrafił ograć mistrza ligi (2:1), ale potrafił również wysoko przegrywać. Ostatnie spotkanie w wykonaniu Łódzkiego Futbolu (z Trans-Dom Wronia) było odzwierciedleniem całego sezonu. Do 22. minuty było 1:0 po trafieniu Jacka Berensztajna. W końcówce rywal wykorzystał błędy w defensywie i w ciągu kilkunastu sekund zdobył dwa gole.

Z I ligi spadły: Drewmal (oddał walkowerem dwa ostatnie spotkania) i Perfekt. Zakończenie sezonu przewidywane jest jutro. Wtedy dwie ostatnie kolejki rozegrają piłkarze II ligi.