Piotr Mroziński uratował punkt

Piłkarze Widzewa Łódź zremisowali z Cracovią 1:1 (0:1) w wyjazdowym meczu 28. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Po niezłej grze od początku meczu łodzianie oddali inicjatywę rywalom i gonili wynik. Cenny punkt uratował w 62. minucie Piotr Mroziński.

Niespodziewanie łodzianie rozpoczęli to spotkanie bardzo ofensywnie. Pressing zdecydowanie zaskoczył gospodarzy, którzy cofnęli się do defensywy. Łodzianie atakowali rywali już na ich połowie. Obrona Widzewa funkcjonowała bardzo dobrze. Piłkarze Cracovii często łapani byli w pułapki ofsajdowe. W 20. minucie doskonale w pole karne przedarł się Marcin Kaczmarek, a piłka po jego strzale powędrowała minimalnie nad poprzeczką. Po dwóch kwadransach gry gospodarze zaczęli powoli dochodzić do głosu. Cracovii udało się przejść do ataku pozycyjnego. W 38. minucie zespołową akcję Pasów wykończył Giannis Papadopoulos. Krakowianie prowadzili 1:0 i uspokoili swoją grę. Łodzianie wyraźnie stracili swoją przewagę i do przerwy więcej się nie wydarzyło.

Drugie czterdzieści pięć minut lepiej rozpoczęli piłkarze Cracovii. Podopieczni Wojciecha Stawowego co chwila gościli pod polem karnym Widzewa. Łodzianie nie potrafili przeprowadzić żadnej akcji ofensywnej. W 62. minucie niespodziewanie po zamieszaniu w polu karnym do siatki gospodarzy trafił Piotr Mroziński i wyrównał stan rywalizacji. W ostatnich minutach obie drużyny zmarnowały mnóstwo dobrych okazji na gola. W końcówce przewaga należała do gospodarzy, którzy ostatecznie nie pokonali już w tym meczu Patryka Wolańskiego.

Cracovia Kraków – Widzew Łódź 1:1 (1:0)
Giannis Papadopoulos 38 – Piotr Mroziński 62

Cracovia: Krzysztof Pilarz – Krzysztof Nykiel ż, Mateusz Żytko, Adam Marciniak, Paweł Jaroszyński – Krzysztof Danielewicz ż (46′ Bartosz Kapustka), Damian Dąbrowski, Rok Straus, Vladimir Boljević (46′ Deniss Rakels ż) – Giannis Papadopoulos, Sebastian Steblecki (72′ Przemysław Kita).

Widzew: Patryk Wolański ż – Patryk Stępiński ż, Krystian Nowak, Rafał Augustyniak, Marcin Kikut – Piotr Mroziński (79′ Princewill Okachi), Bartłomiej Kasprzak ż, Mariusz Rybicki (61′ Patryk Mikita), Marcin Kaczmarek, Mateusz Cetnarski (61′ Veljko Batrović) – Eduards Visnakovs.

Sędziował: Bartosz Frankowski (Toruń)