Legionovia wywiozła trzy punkty

Pelikan Łowicz przegrał przed własną publicznością mecz 22. kolejki II ligi wschodniej z Legionovią Legionowo 1:2 (1:0). Gospodarze nie potrafili utrzymać jednobramkowego prowadzenia. Nie potrafili również w ostatnim kwadransie wykorzystać przewagi jednego zawodnika.

Już w 9. minucie drużyna trenera Macieja Bartoszka objęła prowadzenie. Akcję zainicjował Artur Golański, który oddał strzał na bramkę Legionovii. Mateusz Matracki obronił ten strzał, ale przy dobitce Paschala Ekwueme nie miał nic do powiedzenia. Zdobyta bramka dodała Pelikanowi skrzydeł. Gospodarze wciąż atakowali. W 14. minucie nadziali się jednak na kontrę, której o mały włos nie wykończył Adam Czerkas. Kolejne minuty przyniosły okazje z obu stron. Marcin Stańczyk w 32. minucie powinien doprowadzić do wyrównania. Świetną interwencją popisał się jednak Przemysław Perzyna. W odpowiedzi minimalnie chybił Michał Gamla. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0.

Legionovia od pierwszego gwizdka drugiej połowy rzuciła się do ataków. Bramka wisiała w powietrzu. W 58. minucie gościom udało się doprowadzić do wyrównania. Stańczyk popisał się niezwykle efektowną przewrotką i Perzyna musiał wyciągać piłkę z siatki. Chwilę później było już 2:1 dla Legionovii. Prowadzenie dał gościom Mateusz Pielak. Zdenerwowany trener Bartoszek przeprowadził zmiany. Golańskiego zastąpił Konrad Kowalczyk, a za Mariusza Soleckiego wszedł na boisko Patryk Pomianowski. Nie zmieniło to jednak w znaczący sposób gry Pelikana. W 75. minucie czerwoną kartką ukarany został Pielak i w ostatnim kwadransie gospodarze mieli przewagę jednego gracza. Najlepszej sytuacji do wyrównania nie wykorzystał jednak Krzysztof Brodecki, który w doliczonym czasie gry przeniósł piłkę nad poprzeczką. Trzy punkty pojechały do Legionowa.

Pelikan Łowicz – Legionovia Legionowo 1:2 (1:0)
Bramki: Paschal Ekwueme 9 – Marcin Stańczyk 58, Mateusz Pielak 60

Pelikan: Perzyna – Wyszogrodzki, Brodecki, Derbich, Adamczyk ż – Bończak, Nowak, Gamla (77 Świątek), Golański (61′ Kowalczyk), Solecki (61′ Pomianowski) – Ekwueme.

Trener: Maciej Bartoszek