Upragniona wygrana PGE GKS

PGE GKS Bełchatów wreszcie zwycięski. Bełchatowianie pokonali przed własną publicznością Olimpię Grudziądz 2:1 (1:1) w meczu 22. kolejki 1 ligi. Bramki dla PGE GKS zdobyli: Hristijan Kirovski (na zdjęciu) oraz obrońca Adrian Basta.

Bełchatowianie przystępowali do meczu z Olimpią Grudziądz podrażnieni dwoma ostatnim remisami. Znali również rozstrzygnięcia sobotnich spotkań i wiedzieli jak ważne jest dla nich ewentualne zwycięstwo. Od pierwszej minuty zespół Kamila Kieresia starał się zepchnąć gości do defensywy, ale Olimpia wcale nie zamierzała oddawać pola W 24. minucie trybuny na stadionie przy ulicy Sportowej zamilkły. Przepięknym uderzeniem z 30 metrów popisał się Robert Pisarczuk i Arkadiusz Malarz zmuszony był wyciągać piłkę ze swojej bramki. Dziesięć minut później bełchatowianie doprowadzili do remisu. Dośrodkowanie Alexisa Norambueny wykorzystał Hristijan Kirovski. Pierwsza część spotkania zakończyła się więc remisem 1:1.

Drugą połowę bełchatowianie rozpoczęli od szybkich ataków. W 49. minucie bliski zdobycia bramki był Paweł Baranowski, który uderzył głową nad poprzeczką. Kwadrans później padł gol, który dał upragnione prowadzenie. Strzelił go Adrian Basta. Nieco przypadkowo, ale z pewnością nikt do niego nie miał po meczu pretensji. Po zdobyciu tej bramki gospodarze szanowali wynik, nie pozwolili Olimpii na zbliżenie się do własnej bramki. Po końcowym gwizdku sędziów wszyscy odetchnęli z ulgą. Wygrana była niezwykle potrzebna w obliczu walki o powrót do T-Mobile Ekstraklasy.

PGE GKS Bełchatów – Olimpia Grudziądz 2:1 (1:1)
Bramki: Hristijan Kirovski 34, Adrian Basta 65 – Robert Pisarczuk 24

PGE GKS: Malarz – Basta, Wilusz, Baranowski, Norambuena ż – Baran, Szymański, Mateusz Mak, Poźniak (65′ Turkovs) – Michał Mak (90′ Renusz), Kirovski.