Szlagier w Łodzi na remis

Łódzki Klub Sportowy zremisował w meczu na szczycie IV ligi łódzkiej z KS Paradyż 1:1 (1:1). Podopieczni Wojciecha Robaszka nie potrafili wykorzystać wielu nadarzających się okazji. Tym samym łodzianie w dalszym ciągu mają sześć punktów przewagi nad drugimi w tabeli piłkarzami z Paradyża.

Pierwszy kwadrans udowodnił, że jest to mecz zasługujący na miano spotkania sezonu. Gospodarze tym razem nie posiadali miażdżącej przewagi. Od samego początku pojedynek był wyrównany, a goście grali swoją piłkę dzięki czemu z każdą minutą widowisko zyskiwało na wartości. W 16. minucie piłkę przed pole karne otrzymał Dawid Sarafiński i silnym uderzeniem z dystansu pokonał Kamila Jędrzejewskiego. W odpowiedzi do siatki łodzian trafił Mariusz Koćmin. Od tego momentu klarowniejsze sytuacje mieli podopieczni Wojciecha Robaszka. W 28. minucie po dośrodkowaniu w pole karne z rzutu wolnego minimalnie obok słupka piłkę uderzył Olaf Okoński. Przed przerwą doskonałą okazję zmarnował Paweł Hajduczek, który uderzył bezpośrednio z rzutu wolnego minimalnie nad poprzeczką.

Po zmianie stron minimalna  przewaga należała do gospodarzy. Łodzianie częściej utrzymywali się przy piłce, ale mieli problemy ze skutecznym wykańczaniem akcji pod bramką rywali. Dopiero w końcówce ŁKS zdecydowanie zaatakował. W 84. minucie silny strzał z dystansu oddał Adrian Kasztelan. Futbolówkę przed siebie odbił Kamil Jędrzejewski, ale nikt nie zdołał wykończyć tej akcji. W doliczonym czasie gry bliski szczęścia był Adam Patora. Jego strzał z bliskiej odległości powędrował jednak nad poprzeczką. Mecz zakończył się remisem 1:1 i łodzianie utrzymali nad rywalami sześć punktów przewagi w ligowej tabeli.

ŁKS Łódź – KS Paradyż 1:1 (1:1)
Dawid Sarafiński 16 – Mariusz Koćmin 19

ŁKS: Przybylski – Filipiak, Słyścio, Zimoń, Salski ż – Hajduczek ż, Sarafiński, Jurkowski (53′ Ślęzak), Kasztelan – Okoński, Patora.

Paradyż: Jędrzejewski – Majsak, Telus, Łukasik ż, Majewski – Kalinowski, Grzybek (69′ Kos), Bańczyk, Berc – Bińkowski (83′ Gambka), Koćmin ż.