Gatta straciła szanse na tytuł?

Na trzy kolejki przed końcem rozgrywek Ekstraklasy futsalu Gatta Active Zduńska Wola traci pięć punktów do lidera rozgrywek – Rekordu Bielsko-Biała. W 19. kolejce zawodnicy ze Zduńskiej Woli tylko zremisowali w Głogowie z Euromasterem i znacznie ograniczyli szanse na mistrzowski tytuł.

W Głogowie padł remis 1:1. Gatta prowadziła w tym spotkaniu 1:0 po trafieniu Mariusza Milewskiego z 8. minuty. Wyrównał osiem minut później Mateusz Niedźwiedź. W drugiej połowie meczu nie padła już żadna bramka i spotkanie zakończyło się podziałem punktów. Remis przybliżył za to zduńskowolan do drugiego miejsca w tabeli. Swój mecz przegrała bowiem Pogoń 04 Szczecin, która 7:8 uległa akademikom z Gdańska. Szczecinianie mają jeden punkt przewagi nad zespołem ze Zduńskiej Woli.

W 20. kolejce Gatta zagra znów na wyjeździe, a rywalem będzie piąta w tabeli Jasna Gliwice.