AKTUALNOŚCI
Skrzydlewska Cup – nowy rekord?

Na liście startowej tegorocznego Turnieju Piłkarskiego Skrzydlewska Cup zameldowało się już 116 drużyn, a zapisy jeszcze trwają. Chętni, którzy jeszcze zwlekają z przysłaniem swojego zgłoszenia, mają czas do 5 kwietnia. Wiele wskazuje na to, że padnie rekord.

gadzety kibica keeza

 

Co roku uczestnikom turnieju udaje się pobić nieformalny rekord w liczbie startujących drużyn, ciekawa jestem czy i w tym tradycji stanie się zadość – mówi Joanna Skrzydlewska, poseł do Parlamentu Europejskiego i organizator turnieju. – W pierwszym turnieju mieliśmy 82 drużyny, w drugim już 123, a teraz jesteśmy blisko, by ten rezultat poprawić. Jeszcze mecze się nie zaczęły, a już są emocje – dodaje posłanka.
Swój udział w imprezie zapowiedzieli złoci medaliści sprzed roku: reprezentacja Szkoły Podstawowej 55 z Łodzi,  która dwa razy z rzędu odbierała złote medale w kategorii klas IV – VI oraz Szkoła Podstawowa nr 205, ubiegłoroczny zwycięzca kategorii klas I – III. Czy „Skrzydlate Piątki” z łódzkiej „pięćdziesiątki piątki” wygrają Skrzydlewska Cup po raz trzeci?
Oj, będzie się działo w grupie eliminacyjnej, w której zagrają „Skrzydlate Piątki”, każda drużyna będzie chciała pokonać mistrzów. A mistrzowie na pewno będą chcieli znów wygrać, już nie mogę się doczekać pierwszych spotkań – przyznaje posłanka.
Przygotowania do turnieju idą pełną parą, warczą już maszyny, a to znak, że rozpoczęło się szycie koszulek i spodenek dla zawodników. Nasi sędziowie, znani niegdyś piłkarze Widzewa: Wiesław Wraga i Tadeusz Gapiński, pracują nad kondycją, a w biurze Joanny Skrzydlewskiej nieustannie pracuje drukarka, z której „wychodzą” kolejne zgłoszenia, wstępne plany gier, druki meczowych protokołów.
Eliminacje zaczynamy 14 kwietnia, wielki finał zaplanowano 16 maja. Przypominamy, że na najlepszego zawodnika imprezy czeka puchar ufundowany przez Andrzeja Biernata, ministra sportu. Ale będą jeszcze inne nagrody, a wśród nich niespodzianka.

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments