Pewna wygrana Polaków

Polska wygrała z Finlandią 2:0 (1:0) w towarzyskim spotkaniu reprezentacji do lat 18, które rozegrane zostało w Bełchatowie. Bramki dla drużyny Rafała Janasa zdobyli: Przemysław Kamiński oraz Adam Buksa. Nasza drużyna mogła to spotkanie wygrać znacznie wyżej.

Od pierwszej minuty wyraźną przewagę osiągnęli młodzi Polacy. Finowie zostali zepchnięci do głębokiej defensywy i momentami mieli problemy aby wyjść z własnej połowy. W 16. minucie szarżującego Adama Buksę nieprzepisowo powstrzymał w polu karnym Sebastian Dolivo i jego imiennik – Sebastian Tarnowski z Wrocławia podyktował rzut karny, a Fina usunął z boiska. Do piłki podszedł sam poszkodowany. Jego intencje wyczuł jednak Matias Sauramaa. Polacy kontynuowali natarcie. W 28. minucie dopięli swego. Strzałem z 20 metrów popisał się Przemysław Kamiński. Piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do bramki. Mimo kilku jeszcze okazji pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0 dla Polski.

Polska - Finlandia - Bełchatów 2W drugiej części gry grający w przewadze Polacy nie zachwycili. Mieli momentami dużą przewagę, ale długo nie potrafili sforsować obrony Finów. Dobrych sytuacji nie wykorzystali: Buksa i wprowadzony w drugiej połowie Robert Bartczak. W czwartej minucie doliczonego czasu gry wynik spotkania ustalił Buksa. Do gracza Novary Calcio uśmiechnęło się szczęście gdyż wcześniej seryjnie pudłował.

Polska (Under 18) – Finlandia (Under 18) 2:0 (1:0)
Bramki: Przemysław Kamiński 28, Adam Buksa 90+4

Polska: Stryjek – Ciechanowski, Kamiński, Bednarek (46′ Kochański), Dankowski (76′ Garbacik) – Grzybek (63′ Stolarski), Jastrzembski (63′ Rasak), Sochań (63′ Tomasiewicz), Gałecki, Łukowski (63′ Bartczak) – Buksa.
Trener: Rafał Janas

Finlandia: Sauraamaa – Pasi, Dolivo cz, Lehtinen, Peiponen – Tiainen (78′ Lahdesmaki), Jarvinen, Jensen (46′ Nurmela), Ylonen, Kumpula (18′ Kalermo) – Jouini (70′ Ahde).
Trener: Jarkko Wiss

Sędziował: Sebastian Tarnowski (Wrocław). Widzów: 2500