Sowała rozbił Piasta Błaszki

W najciekawszym spotkaniu 22. kolejki sieradzkiej klasy okręgowej MLKS Konopnica nie dał żadnych szans Piastowi Błaszki. Konopniczanie wysoko wygrali z wiceliderem tabeli 4:0 (1:0). Aż trzy gole dla gospodarzy zdobył grający trener Witold Sowała.

Sowała trafiał do bramki Piasta w 28., 57. i 61. minucie spotkania. Czwartego gola dołożył Marcin Dwornik (49. minuta). Dzięki tej wygranej zespół z Konopnicy umocnił się na trzecim miejscu w tabeli sieradzkiej klasy okręgowej, a do Piasta traci tylko jeden punkt. Wygrana MLKS ucieszyła Gal-Gaz Galewice. Popularne „Galki” powiększyły bowiem przewagę nad drużyną z Błaszek do pięciu punktów.

Pierwszej porażki w rundzie wiosennej doznała Warta Osjaków, w której gra były reprezentant Polski Jacek Berensztajn. Warta uległa w Bałuczu miejscowemu LUKS 1:2, a „Berek” zdobył honorowego gola dla osjakowian. To drugie jego trafienie w tej rundzie.