Remisowo w meczu o sześć punktów

Na osiem kolejek przed zakończeniem rozgrywek I ligi GKS Bełchatów nadal plasuje się w tabeli na miejscu gwarantującym utrzymanie. Przewaga nad Odrą Opole nie zmniejszyła się, ani nie powiększyła. W spotkaniu 26. kolejki bełchatowianie zremisowali na własnym boisku z Chojniczanką Chojnice 1:1 (0:0). Remis jest wynikiem zasłużonym i nie krzywdzi żadnej ze stron.

Pierwszy kwadrans należał do Brunatnych, którzy stworzyli kilka groźnych sytuacji pod bramką Radosława Janukiewicza. Brakowało jednak precyzji. W 16. minucie mogło być 1:0 dla gości. Strzelał Janusz Surdykowski, ale piłka uderzyła w słupek. Obie drużyny miały w pierwszej połowie jeszcze swoje szanse, lecz do szatni zeszły z bezbramkowym remisem.

Tuż po zmianie stron zaatakował GKS. Bliski szczęścia był Adrian Małachowski, który trafił w poprzeczkę. Zemściło się to w najgorszy możliwy sposób. Błąd obrony wykorzystał Mateusz Kuzimski. Po stracie bramki bełchatowianie zaatakowali, ale nadal brakowało im szczęścia i zimnej krwi w polu karnym gości. Dużo ożywienia wniósł na plac gry Emile Thiakane, który zmienił Viktora Putina. Piłka nie chciała jednak znaleźć drogi do bramki. Dopiero w 81. minucie Thiakane świetnie uwolnił się spod opieki obrońców, podał do Bartosza Biela, który nie mógł tego zmarnować. Nerwowa końcówka nie przyniosła już zmiany wyniku mimo okazji z obu stron.

W najbliższą niedzielę (21 czerwca) o 15:00 bełchatowianie ponownie zmierzą się na własnym boisku z walczącą o awans PGE Stalą Mielec.

GKS Bełchatów – Chojniczanka Chojnice 1:1 (0:0)
Bramki: Bartosz Biel 81 – Mateusz Kuzimski 48

GKS: Lenarcik – Sierczyński, Grolik ż, Magiera, Grzelak – Biel, Małachowski ż, Czajkowski, Koziara (46′ Golański), Putin (69′ Thiakane) – Winsztal (87′ Zdybowicz)