Porażka ŁKS Łódź w meczu spadkowiczów

Tradycji stało się zadość. ŁKS Łódź nie przełamał fatalnej serii i nie wygrał po raz pierwszy w historii meczu o stawkę w Gdyni z Arką. Łodzianie w sobotnim meczu spadkowiczów z PKO Ekstraklasy zasłużenie zeszli z boiska pokonani. Była to już 24 ligowa porażka ŁKS Łódź i 14 wyjazdowa. Drużyna z alei Unii 2 ma na koncie zaledwie 21 punktów i zasłużenie zamyka tabelę PKO Ekstraklasy.

Arka mogła objąć prowadzenie już w 2. minucie, ale Arkadiusz Malarz złapał piłkę na linii bramkowej po uderzeniu Marcusa Viniciusa. Kilkanaście minut później gdynianin pokonał jednak bramkarza ŁKS skutecznym strzałem głową. W 32. minucie Mateusz Młyński trafił w poprzeczkę. Goście odpowiedzieli strzałem Pirulo i skuteczna interwencją bramkarza Arki. W 41. minucie Maciej Wolski sfaulował we własnym polu karnym Marcusa Viniciusa i sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy. Na gola zamienił go Michał Nalepa. W ostatniej minucie pierwszej połowy trzecią bramkę dla miejscowych zdobył Maciej Jankowski.

W 55 minucie rezerwowy Samuel Corral umieścił piłkę w siatce Arki. Tuż przed końcem meczu rezerwowy Łukasz Sekulski wykorzystał natomiast dośrodkowanie Macieja Wolskiego i zdobył drugą bramkę dla łodzian. Więcej goli w meczu pierwszoligowców już nie padło.

We wtorek (14 lipca) łodzianie zmierzą się na swoim boisku o 20:30 z Rakowem Częstochowa. Będzie to ostatni mecz PKO Ekstraklasy przy alei Unii 2.

Arka Gdynia – ŁKS Łódź 3:2 (3:0) Bramki: Marcus Vinicius 19, Michał Nalepa 41- karny – Samuel Corral 55, Łukasz Sekulski)

ŁKS: Malarz – Wolski, Moros, Dąbrowski, Klimczak ż – Rozwandowicz, Pirulo, Guima ż (46′ Trąbka), Srnić, Ratajczyk – Wróbel (46′ Corral, 71′ Sekulski)