Warta Sieradz rozpoczęła od wygranej

Dla Warty Sieradz mecz 2. kolejki IV ligi łódzkiej z Omegą Kleszczów był ligową inauguracją sezonu 2020/2021. Przed tygodniem bowiem podopieczni Piotra Morawskiego nie zagrali w Rząśni z Czarnymi ze względu na wykrycie koronawirusa u jednego z zawodników gospodarzy. Sieradzki zespół pokonał przed własną publicznością Omegę Kleszczów 3:2 (2:0).

Kibice na stadionie w Sieradzu zobaczyli ciekawy mecz i wiele podbramkowych sytuacji z obu stron. Warta do przerwy prowadziła różnicą dwóch bramek, ale i Omega miała swoje sytuacje podbramkowe. W pierwszej połowie na listę strzelców wpisali się: Adam Patora, który trafił po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Na 2:0 podwyższył Mariusz Woźniak, wykorzystując fatalny błąd kleszczowskiej defensywy.

Kiedy w 66. minucie pięknym strzałem popisał się Łukasz Chojecki to wydawało się, że Warta ma już pewne zwycięstwo. W futbolu gra się jednak do ostatniego gwizdka sędziego. Na kwadrans przed końcem trener Morawski wpuścił między słupki młodego Oskara Mielcarza i po chwili musiał on wyjmować piłkę z bramki po uderzeniu Krzysztofa Michalaka. W doliczonym czasie gry wynik ustalił z rzutu karnego Paweł Kowalski.

Warta Sieradz – Omega Kleszczów 3:2 (2:0)
Bramki: Adam Patora 27, Mariusz Woźniak 40, Łukasz Chojecki 66 – Krzysztof Michalak 79, Paweł Kowalski 90-karny

Warta: Wlazłowski (77′ Oskar Mielcarz) – Pawlak, Morkowski (46′ Mikielski), Sosnowski (83′ Kowalski), Mariusz Woźniak (67′ Świtała) – Pluta, Chojecki, Płaneta, Szulc ż (56′ Chramiec), Patora – Marcin Kobierski (70′ Składowski)

Omega: Paweł Wiśniewski – Kowalik (79′ Ociepa), Zieliński, Niedbała, Mielczarek – Hajdasz (66′ Mateusz Roczek), Pieniążek (79′ Smuga), Paweł Kowalski, Bociek, Michalak – Krzysztof Kowalski (66′ Olas ż)