Strzelecki festiwal Sebastiana Radzio

Andrespolia Wiśniowa Góra wreszcie zainkasowała trzy punkty w nowym sezonie IV ligi łódzkiej. Drużyna trenera Krzysztofa Kamińskiego pokonała Jutrzenkę Drzewce 4:2 (3:1) w spotkaniu, które zainaugurowało 4. kolejkę rundy jesiennej. Wszystkie bramki dla gospodarzy strzelił Sebastian Radzio (na zdjęciu). Ma już na koncie 9 bramek w tym sezonie.

Po pierwszym wyrównanym kwadransie do głosu doszła Andrespolia Wiśniowa Góra. W 17. minucie Sebastian Radzio po raz pierwszy tego dnia ośmieszył obrońców i pewnym strzałem pokonał Mateusza Kołaczka. Sześć minut było jednak 1:1. Mateusz Miasopust sfaulował w polu karnym szarżującego Cezarego Dominiaka, a Tomasz Majkowski nie miał wątpliwości i podyktował rzut karny. Pewnie na bramkę zamienił go Filip Niźnikowski. Od czego Andrespolia ma jednak Sebastiana Radzio? W 34. minucie jak profesor strzelił głową, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i Andrespolia odzyskała prowadzenie. Tuż przed przerwą supersnajper gospodarzy trafił po raz trzeci.

Po zmianie stron Radzio nadal błyszczał w polu karnym, a czwartego gola strzelił w 61. minucie. Jutrzenka walczyła jednak do końca. W 66. minucie potężnym strzałem popisał się Cezary Dominiak. Zespół trenera Roberta Szuberta zaatakował, stworzył jeszcze kilka podbramkowych sytuacji, ale nie był już w stanie zmienić losów meczu.

Andrespolia Wiśniowa Góra – Jutrzenka Drzewce 4:2 (3:1)
Bramki: Sebastian Radzio 17, 34, 43, 61 – Filip Niźnikowski 23-karny, Cezary Dominiak 66

Andrespolia: Rutkowski – Wilk, Fajks, Herman ż, Pramka (67′ Maciej Kopa) – Kosior, Wojciech Skawiński, Miasopust ż (67′ Szczepaniak), Krzysztof Skawiński, Koziróg – Radzio

Jutrzenka: Kołaczek – Niźnikowski, Matusiak (86′ Borowski), Turek, Kopeć (77′ Jedynak) – Grad (63′ Perski), Damian Kopa (86′ Dobrzański), Krawczyk, Frontczak (66′ Krawczyk), Bolek (68′ Koperniak) – Dominiak