GKS Katowice rozbity przy Milionowej

TME UKS SMS Łódź prawdziwą rewelacją początku sezonu w Ekstralidze kobiet. Łodzianki wygrały trzecie kolejne spotkanie i ustępują w tabeli Czarnym Sosnowiec gorszą różnicą bramek. W sobotnim pojedynku 3. kolejki zespół Marka Chojnackiego nie dał żadnych szans GKS Katowice wygrywając aż 5:0 (2:0). Aż trzy bramki strzeliła w tym spotkaniu Paulina Filipczak (na zdjęciu z lewej).

Już do przerwy łodzianki prowadziły 2:0, a Filipczak wpisała się na listę strzelczyń w 13. i 33. minucie. Po zmianie stron, tuż po wznowieniu gry, na 3:0 podwyższyła Klaudia Jedlińska. Następnie hat-tricka skompletowała Filipczak, a piątego gola zespół z Katowic strzelił sobie sam.

W 4. kolejce łodzianki zagrają w Bydgoszczy z miejscowym KKP. Mecz odbędzie się w sobotę (29 sierpnia) o 11:45.

TME UKS SMS Łódź – GKS Katowice 5:0 (2:0)
Bramki: Paulina Filipczak 13, 33, 62, Klaudia Jedlińska 47, samobójcza 83