Orkan Buczek też notuje serię triumfów

Do pięciu z rzędu wzrosła liczba zwycięstw z rzędu drużyny Orkana Buczek w IV lidze łódzkiej. Zespół trenera Marcina Zimocha w środowe popołudnie pewnie pokonał przed własną publicznością Pogoń Zduńska Wola 5:2 (2:0) i z dorobkiem szesnastu punktów ustępuje w tabeli tylko rezerwom ŁKS. Wielkimi krokami zbliża się mecz na szczycie.

Mimo dużej momentami przewagi Orkan pierwszego gola strzelił dopiero w 39. minucie za sprawą Dominika Cukiernika. Gospodarze poszli za ciosem i jeszcze przed przerwą trafili po raz drugi. Tym razem Jakuba Kowalskiego pokonał Daniel Potakowski.

Po zmianie stron Pogoń nie zamierzała się poddawać. Ma przecież w swoim składzie doświadczonych piłkarzy. Princewill Okachi w 66. minucie strzelił bramkę kontaktową i rozpoczął się otwarty mecz. Orkan szybko odzyskał dwubramkowe prowadzenie po trafieniu z karnego Norberta Dregiera. Raz jeszcze Okachi zdobył kontaktowego gola, ale w końcówce gospodarze dobili rywala bramkami Przemysława Szewczyka i Andrzeja Dolota.

Przed Orkanem teraz dwa mecze prawdy. W sobotę (29 sierpnia) zmierzy się w Sieradzu z podrażnioną po porażce w Piotrkowie Trybunalskim Wartą Sieradz, a 5 września podejmie ŁKS II Łódź. Inna sprawa, że ŁKS w tym meczu będzie mógł zagrać właściwie podstawowym składem. Ze względu bowiem na powołania Adama Ratajczyka i Jana Sobocińskiego do młodzieżowych reprezentacji przełożone zostały derby Łodzi z Widzewem.

Orkan Buczek – Pogoń Zduńska Wola 5:2 (2:0)
Bramki: Dominik Cukiernik 39, Daniel Potakowski 42, Norbert Dregier 71-karny, Przemysław Szewczyk 84, Andrzej Dolot 90 – Princewill Okachi 66, 78

Orkan: Baranowski – Orski (80′ Kacper Wojtczyk), Kowalski (65′ Pałyska), Dolot, Barański (90′ Szczepaniak) – Potakowski, Niciak ż (75′ Serafin), Norbert Dregier (84′ Mateusz Wroński), Chwałowski – Lewandowski, Cukiernik (75′ Szewczyk)

Pogoń: Kowalski – Bartos, Porada, Sławiński, Budka (77′ Kaczmarek) – Chmielewski (60′ Lipski), Wolny (66′ Majerz), Okachi, Sobczak (55′ Szyc), Konieczny (86′ Szarpak) – Broź