Druga wyjazdowa wygrana Lechii

Szybko otrząsnęli się po przegranej z rezerwami Legii Warszawa piłkarze Lechii Tomaszów. Już w środę pokazali, że długo porażki rozpamiętywać nie zamierzają i wygrali w Wielkiej Woli pucharowy mecz z KS Paradyż (5:1). W 4. kolejce III ligi (grupa I) pojechali natomiast do Morąga i przywieźli drugie wyjazdowe zwycięstwo. Wygrali 4:2 (2:2).

Już w 7. minucie prowadzenie dał Lechii Maciej Radaszkiewicz, ale po kolejnych trzech minutach było 1:1, a Mateusza Awdziewicza pokonał Rafał Grzybowski. Na siedem minut przed końcem pierwszej połowy Huragan strzelił drugiego gola – z rzutu karnego nie pomylił się Piotr Łysiak. Lechia nie rezygnowała jednak. Wyrównała jeszcze przed przerwą, a tuż po zmianie stron odzyskała prowadzenie za sprawą Kamila Szymczaka. Huragan rzucił się do odrabiania strat, ale Awdziewicz i jego koledzy z defensywy na to nie pozwolili. W drugiej minucie doliczonego czau gry wynik ustalił wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Jakub Żyznowski.

Huragan Morąg – Lechia Tomaszów 2:4 (2:2)
Bramki: Rafał Grzybowski 10, Piotr Łysiak 38-karny – Maciej Radaszkiewicz 7, Patryk Jakubczyk 45, Kamil Szymczak 48, Jakub Żyznowski 90

Lechia już 2 września rozegra kolejny mecz. Będzie to zaległe spotkanie z 1. kolejki. Na własnym stadionie zmierzy się z Sokołem Aleksandrów Łódzki, a spotkanie rozpocznie się o 17:00.