AKTUALNOŚCI
ŁZPN: Powołania do reprezentacji U-13 i U-14

Reprezentacje ŁZPN U-13 (rocznik 2008) i U-14 (rocznik 2007) rozegrają w Nowinach koło Kielc mecze mistrzowskie z drużynami Świętokrzyskiego ZPN. Spotkania zaplanowano na wtorek 15 września. Znamy nazwiska powołanych graczy do obu reprezentacji. Przedmeczowe zgrupowania rozpoczną dzień przed spotkaniami czyli 14 września – informuje strona ŁZPN.

Jako pierwsi na boisko wybiegną młodsi zawodnicy, którzy swój mecz rozpoczną o 11:00. Trenerzy Mariusz Rachubiński i Marek Przybył wysłali powołania do 18 graczy. W prowadzonej przez nich kadrze znaleźli się: Franciszek Rynkiewicz, Maksymilian Sterniczuk (Orły Zduńska Wola), Kacper Pomarkiewicz, Jan Mordaka, Miłosz Frontczak (PSV Łódź), Tymon Kuprianis, Marcel Żyłka, Bartosz Bugała (ŁKS), Konrad Przywara, Igor Czapla, Marcel Lewandowski, Maksymilian Sypniewski (RTS Widzew), Wojciech Śmigiel (APN Piotrków Trybunalski), Jan Juśkiewicz (UKS SMS Łódź), Wojciech Bogacz (RAP Radomsko), Dominik Latocha (UKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski), Eryk Zabost (Pelikan Łowicz) i Szymon Sadziński (MKS Zduńska Wola).

Drużyny rocznika 2007 do walki o punkty przystąpią o 13:00. Powołania od Kornela Błażejewskiego i Łukasza Markiewicza otrzymali: Marcin Żyła, Adrian Woźniak (AKS SMS Łódź), Szymon Brzeziński, Jakub Dryzner, Daniel Gryzio, Krzysztof Supera (Widzew), Sebastian Witczak, Maciej Szpura, Oskar Zawadzki, Maksymilian Pawłowski (UKS SMS Łódź), Kacper Jaworski, Mateusz Książek, Jan Krysiak, Mikołaj Kwieciński, Maksymilian Wojciechowski, Karol Nawrocki, Alan Siwek (ŁKS) i Dominik Bajurski (Piotrcovia Piotrków Trybunalski).

Źródło: ŁZPN

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kibic2
7 miesięcy temu

Nie dość że powołania tylko z Łodzi to wydaje się, że nie są to najlepsi zawodnicy, a niektórzy są tam niestety ze względów różnych… Ja nie będąc ekspertem znalazłbym poza Łodzią zawodników lepszych niż pół obecnej kadry nic im oczywiście nie ujmując ponieważ też są bardzo dobrzy (jednak wydaje się że są lepsi). Ale czego można wymagać od kogoś kto nie ogląda, nie jeżdzi, nie sprawdza. Szkoda. Pozdrawiam

Kibic
7 miesięcy temu

Witam, czym tu się Kamil dziwisz skoro drugim trenerem jest pseudo trener Markiewicz. Ciężko jest policzyć ilu zawodników z rocznika 2006 zrezygnowało z kadry jak był wtedy trenerem. A to co wyczyniał na meczach mistrzowskich przechodzi ludzkie pojęcie. Pozostaje tylko współczuć rocznikowi 2007, że ma takiego…..Aż brakuje słów.

7 miesięcy temu

W roczniku 2007 kadra ta nie powinna być nazwana kadrą województwa łódzkiego ale kadrą Łodzi. Jedyny wyjątek to Dominik Bajurski reszta to FC Łódź. Pan trener powinien ruszyć tyłek w województwo i poszukać także w innych klubach ponieważ jest sporo fajnych zawodników by nie doszło do takich sytuacji jak miały miejsce, że omyłkowo był powołany zawodnik z rocznika 2008 na konsultację kadry 2007. Selekcja przeprowadzona wzorcowo! Mamy I i II ligę, a powołania z ligi okręgowej. Oczywiście nikt nie twierdzi, że nie zasłużone bo zawodnicy jak trafili do kadry to znaczy, że zasłużyli ale pokazuję to słabe rozeznanie w terenie.… Czytaj więcej »