Wyraźne zwycięstwo ESPN w Grocholicach

Kilkanaście tygodni temu w sparingowym spotkaniu KS Grocholice wygrał z ESPN Bełchatów 8:0. Obie drużyny zmierzyły się ponownie w zaległym spotkaniu z pierwszej kolejki klasy B (grupa IV), ale tym razem wynik spotkania okazał się zdecydowanie inny. Drużyna Szymona Lesiakowskiego wygrała 6:1 (3:1), a gospodarze momentami byli bezradni.

Mimo nietypowej jak na piłkarski mecz daty i godziny (wtorek – 16:30) na obiekcie w Grocholicach obecnych było wielu kibiców. Obejrzeli w sumie dość ciekawy mecz, który obfitował w bramkowe sytuacje. Już w 2. minucie gospodarze mogli objąć prowadzenie. Piłka trafiła jednak w poprzeczkę bramki ESPN. Goście odpowiedzieli mocnym strzałem Filipa Przybylskiego, po którym bramkarz zmuszony był wyciągnąć piłkę z bramki. Dziesięć minut później ESPN prowadził już 2:0. Tym razem Przybylskiemu asystowali obrońcy KSG, który, nie po raz pierwszy tego dnia, zachowali się fatalnie. Nadzieję na korzystny wynik przywrócił zespołowi z Grocholic Marceli Schabowski, ale już po chwili było 3:1, po trafieniu Michała Kutyby.

Po przerwie ESPN szybko strzelił czwartą bramkę (Łukasz Michalski) i kontrolował przebieg meczu. Gospodarze przejęli inicjatywę, ale nie byli w stanie nic zrobić. W końcówce Michalski dwukrotnie, przy bardzo biernej postawie obrońców, trafił do bramki i ostatecznie ESPN wygrał aż 6:1.

KS Grocholice – ESPN Bełchatów 1:6 (1:3)
Bramki: Marceli Schabowski 35 – Filip Przybylski 10, 21, Michał Kutyba 36, Łukasz Michalski 47, 88, 90

KS Grocholice: Maciejek – Jędrysiak, Nowicki, Gierczak (83′ Pacholak ż), Adrian Nowak – Wieczorek, Dylewski, Sebastian Michalczyk (46′ Figlus ż, 69′ Dudziński), Orlik, Stępień (46′ Pawełczyk) – Schabowski (62′ Piotr Michalczyk)

ESPN: Bąkowicz – Banasiak, Kutyba (46′ Michalski), Guszczar (72′ Wojtczyk), Śliwiński – Mikołaj Nowak, Pawlik, Piechowicz ż, Napieraj, Dawid Nowak (61′ Frąckowicz) – Przybylski (68′ Siewier)

Sędziował: Grzegorz Muskała. Widzów: 200